vací platforma Spotify se spolu s dalšími mediálními společnostmi, jako Deezer, vyzvala ve středu ve společném dopise Evropskou komisi, aby podnikla kroky proti společnosti Apple kvůli nekalým praktikám.
Novinky Zahraniční

Spotify vyzvalo EU, aby zakročila proti „nekalým“ praktikám společnosti Apple

Hudební streamovací platforma Spotify se spolu s dalšími mediálními společnostmi, jako Deezer, vyzvala ve středu ve společném dopise Evropskou komisi, aby podnikla kroky proti společnosti Apple kvůli nekalým praktikám.

V dopise adresovaném výkonné místopředsedkyni antimonopolního regulátora Evropské unie Margrethe Vestagerové požadují, aby komise rychle jednala pro blaho evropských spotřebitelů. Společnost Spotify již několik let obviňuje Apple ze zneužívání svého postavení na trhu a z toho, že svými pravidly App Store potlačuje konkurenci.

Již dříve podala v různých zemích proti společnosti Apple antimonopolní stížnosti, v nichž tvrdí, že 30% poplatek, který společnost Apple požaduje od vývojářů ve svém App Store, nutí společnost Spotify „uměle navyšovat“ své vlastní ceny.

„Obracíme se na Vás s výzvou, aby Evropská komise rychle a rozhodně zakročila proti protisoutěžním a nekalým praktikám některých globálních strážců digitálních bran, zejména společnosti Apple,“ stojí v dopise, který podepsali šéfové mediálních firem Schibsted, Proton a Basecamp.

Výkonný ředitel společnosti Spotify Daniel Ek již dříve uvedl, že výrobce iPhonů „si poskytuje veškeré výhody a zároveň potlačuje inovace a poškozuje spotřebitele“.

Společnost Apple do vydání tohoto článku oficiálním komentářem nereagovala.

Nepřehlédnete

Nejlepší vinařství a vinotéky z jižní moravy na jednom místě. Více na Cestazavinem.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*