Cestování Novinky Zahraniční

Loď plná turistů se potopila na Bali, turisté se museli zachránit skokem do rozbouřeného moře

Ostrov Bali je po celém světě znám svými nádhernými plážemi a křišťálově průzračnou vodou. Na svojí dovolenou na ostrově jistě nebudou v dobrém vzpomínat pasažéři motorového člunu Kebo Iwa Express, kteří cestovali z nedávno dokončeného přístavu v Sanuru, na nedaleký ostrov Nusa Penida.

Samotný incident se odehrál 3. prosince mezi 16:30 – 17:30, kdy v důsledku špatného počasí a pravděpodobně střetu lodě s velkou vlnou došlo k poškození, v následku čehož byli všichni pasažéři i členové posádky nuceni vyskákat se záchrannými vestami do rozbouřeného moře. Jako zázrakem se nikomu, z celkového počtu 29 lidí nic vážného nestalo. K děsivé události došlo zhruba 2 míle, tedy cca 3,7Km východně od přístavu v Sanuru. K potápějící lodi se ihned vydala řada záchranných lodí, které pomohly všechny pasažéry zachránit.

Vedoucí místní policie Gianyar (PolAir) AKP Wayan Antariksawan uvedl, že potápějící se plavidlo bylo vidět z pláže Manyar u vesnice Ketewel. Místní vesničané však nemohli kvůli vysokému přílivu využít své čluny k záchraně, všem cestujícím a posádce, kteří plavali na moři a měli na sobě záchranné vesty, nakonec pomohly jiné lodě, které se pohybovaly v oblasti. Všichni cestující byli dopraveni do nedalekého přístavu Sanur.

Kebo Iwa Express

Nepřehlédněte

Hledáte zajímavý dárek pro partnerku, rodiče, nebo kamarády? Pořiďte jim originální náramek z minerálů.

One Comment

  1. Pingback: Australský pár popsal otřesný zážitek z potápějící se lodi: "Řekl jsem jí, aby rychle plavala" - Aktualizovano.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*