Madrid livetime
Cestování Destinace

Španělsko a jeho historické skvosty, to prostě musíte vidět

Kdo by odolal nabídce dovolené právě na Pyrenejském poloostrově? Nejde jen o pláže, ale i poznání nové kultury, krásných staveb, které přetrvávají staletí a zná je celý svět. Není divu, že sem tedy každoročně míří miliony turistů. Samozřejmě, obrovský podíl má Barcelona, o tom snad ani nemůže být pochyb. Vždyť díla Gaudího, to chce vidět každý! Ale našli bychom i další atraktivní destinace, vždyť by byla škoda omezovat se jen na tuto, jakkoliv je slavná a jedinečná. Rivalita mezi Barcelonou a Madridem nepochybně nefunguje jen v kopané nebo třeba basketbalu.

Představme si metropoli v celé kráse

Když se řekne Madrid, mnoha se vybaví fotbalový Real, ale také El Escorial, na který si můžete udělat výlet vlakem. Další skvostné památky ale uvidíte přímo ve městě, počínaje tržištěm zvaným San Miguel market až po katedrálu Panny Marie Almudenské, v níž je znát novogotický rys, ale i spoustu dalších stavebních slohů minulých věků. Uvidíte tu i kousek Egypta, který sem byl mistrně přivezen, Templo de Debod původně zdobilo území pod vládou faraonů.

Historie je ale věčně živá i jinde, vždyť Toledo – prastaré Toletum – bylo za antických časů hodně významné a v době mezi starověkem a středověkem v něm sídlila také řada Vizigótských urozených pánů. Dvě tisíciletí historie má jen málokteré město, že? Sídlo arcibiskupa, ale také kastilského panovníka, pevnost Alcázar z dob renesančních a dům, v němž žil malíř ze šestnáctého věku, zvaný též El Greco. Muž, kterého zná celý svět…

Historické Toledo
Historické Toledo

Podívejme se i do historické Segovie

Antické město v celé své kráse, račte se seznámit. Segovia pamatuje také hodně, vždyť svého času nad ní vládli Římané a měli v ní také svůj strategický bod klíčový pro celou Hispánii. Město je už před dvě generace na prestižním seznamu UNESCO, nabídne totiž svým návštěvníkům římský akvadukt, pevnost, ale také věž Rorre de Juan, ze které je báječný výhled na celý širý kraj. Významnou je určitě i pozdně gotická katedrála.

Segoria
Segoria

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*