Smrt turistů na Nusa Penida
Cestování Novinky Zahraniční

Tragédie na Bali. Turistům se stala osudnou snaha o záchranu muže staženého silným proudem na pláži Diamond Beach.

Na ostrově Nusa Penida, který leží nedaleko turisticky oblíbené destinace Bali došlo k dalšímu velkému neštěstí. Tato tragédie stála dle dostupných informací život dva turisty z Rakouska a Německa. Vzhledem k tomu, že o život přišli během snahy o záchranu muže, který byl stažen silnými proudy, je situace o to tragičtější.

K neštěstí došlo v úterý 3. ledna na velmi populární pláži Diamond Beach. Podle očitých svědků se skupinka turistů koupala v moři, během čehož byl jeden z nich stažen silnými proudy a vysokými vlnami na moře. Čtyři z nich se na místě pokusili tonoucího muže dostat zpátky na břeh. Toho se naštěstí zachránit podařilo, bohužel dva ze zachránců se již na pláž nevrátili a byli také staženi na moře. Další pokus o záchranu byl zkomplikovaný vysokými vlnami a tak turisté kontaktovali místní záchranný tým SAR (The search and rescue).

Diamond Beach je nádherné místo, ke koupání zde však může být velmi nebezpečné

Intenzivní záchranná akce byla bohužel neúspěšná

Podle místního policejního inspektora Aguse Widiono se na pátrání podíleli pracovníci regionální policie Nusa Penida, Národní agentury pro pátrání a záchranu, Indonéských národních ozbrojených sil (TNI) a Regionální agentury pro zvládání katastrof (BPBD). Dne 11.1. bylo pátrání s negativním výsledkem ukončeno.

Místní orgány reagují zákazem koupání na turisty oblíbených plážích

Na základě incidentu došlo k zákazu koupání na Diamond Beach, Angels Billabong, ale také na ikonické Kelingking Beach. Všechny tato místa jsou právě kvůli vysokým vlnám, nepředvídatelným a silným proudům, pro koupání velmi nebezpečná. V minulosti již došlo na místech k řadě tragických nehod, které mělo za následek nebezpečné moře, ale také pády ze strmých útesů, kterými je oslov typický.

O tom, jak nebezpečná může být návštěva Angels se můžete přesvědčit na následujícím videu

Nedávno jsme vás informovali o potopení lodi převážející turisty právě mezi Nusa Penida a Bali, více si můžete přečíst ZDE.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*