Potopená loď Bali
Novinky Zahraniční

Australský pár popsal otřesný zážitek z potápějící se lodi

Australští turisté Dino a Carolina popsali svůj strašlivý zážitek, který prožili společně s dalšími 27 pasažéry a členy posádky při cestě mezi nově postaveným přístavem v Sanur a nedalekým ostrovem Nusa Penida. O celé události jsme informovali nedávno v tomto příspěvku.

Podle společnosti Maruti Group Fast Boatsm která provozuje loď Kebo Iwa Express, se v úterý 3. ledna jejich loď začala potápět zhruba dvě námořní míle od přístavu v Sanuru.

Dino Medina Kaist a Carolina Castrová uvedli, že od začátku cesty cítili, že loď jede příliš rychle, a preventivně si oblékli záchranné vesty. Po nějaké době si všimli, že se na palubě lodi začala objevovat voda. Nejprve málo, ale postupně se začalo vody objevovat více a více. Bylo to děsivé, popisují. Pár, který se zasnoubil pár dní předtím právě na ostrově Nusa Penida, uvedl, že jsou stále otřeseni a že se jim o této události těžko mluví.

Turisté tvrdí, že byli posádkou lodi poučeni, aby nepanikařili a že není nezbytně nutné nosit záchrannou vestu, a to přes to, že se do plavidla začala dostávat voda.

„Poté co do lodi začala pronikat voda, si stejně všichni záchranné vesty oblékli a na lodi propukla panika“,řekl Kaist. Když se loď potápěla, pár vylezl na střechu a poté doplaval k nedaleké lodi, která je zachránila.

Manažer společnosti Maruti Group Fast Boats, Kadek Ariana, důrazně popřel tvrzení dvojice, že cestujícím bylo řečeno, že záchranné vesty nejsou nutné, a uvedl, že posádka cestující vyzvala, aby si je oblékli. Uvedl také, že nehodu způsobily větve stromů a další předměty, které den předtím spláchl do moře silný dešt.

„Hluboce litujeme a je nám líto, že se to stalo, je to pro nás opravdu hrozné a frustrující,“ řekl pan Ariana. Dodal, že tento člun provozovala společnost bez problému 11 let.

Naštěstí se nikomu z pasažérů, mezi kterými byli turisté z Austrálie, Ruska, Ukrajiny a Indie nikomu nic nestalo. Řada cestujících však nenávratně přišla o své věci, včetně turistických pasů, což přinese komplikace při jejich návratu domů.

Zdroj: 7news.com.au

One Comment

  1. Pingback: Tragédie na Bali. Turistům se stala osudnou snaha o záchranu muže staženého silným proudem na pláži Diamond Beach. - Aktualizovano.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*