Dynamické ceny vstupenek na koncert
Novinky Zábava Zahraniční

Ticketmaster spustil dynamické ceny vstupenek. Ty vylétly až na 110 tisíc Kč.

Americká společnost Ticketmaster, která má téměř monopol na prodej vstupenek na nejrůznější kulturní a sportovní akce v USA, spustila novinku, která vyvolala bouřlivé reakce mezi zákazníky. Při prodeji vstupenek na americkém trhu společnost začala využívat dynamické ceny.

Jak funguje dynamická tvorba cen?

Nejedná se o žádnou převratnou novinku, na trhu se s ní zákazníci mohou setkat dnes například při nákupu letenek. Model samotný je velmi jednoduchý, cena vstupenek reaguje na poptávku. Pokud je tedy o vstupenky na koncert velký zájem, cena vstupenky roste.

Tento model přijal Ticketmaster od svého vlastníka, společnosti Live Nation. Novinka byla odůvodněna snahou o zamezení spekulativního předprodeje vstupenek, který neposkytuje žádný profit interpretům a dalším vystupujícím. Společnost také uvedla, že nasazení dynamických cen musí být vždy iniciováno umělcem.

Kteří umělci využívají dynamických cen?

Vzhledem k principu této novinky jistě není překvapením, že mezi interprety, kteří využili měnících se cen, patří největší světové hvězdy, o jejichž lístky na koncerty je již tradičně enormní zájem. Mezi jména jako Taylor Swift, Drake, Paul McCartney, The Weeknd, Alicia Keys se v aktuálně zařadil i Bruce Springsteen.

Jak se při nákupu vstupenek ušetřit?

Dá se předpokládat, že při zahájení prodeje mohou ceny vstupenek kvůli velkému zájmu skalních fanoušků vyskočit strmě vzhůru. V USA se cena vstupenek na koncerty mohla vyšplhat až na 5000 USD, tedy téměř 110 tisíc korun. Jednoduchým doporučením tedy může být vyčkat na opadnutí prvotního zájmu zákazníků a tedy i snížení dynamické ceny. Je ale potřeba počítat s tím, že ke snížení cen nemusí kvůli přetrvávajícímu zájmu dojít a hrozí také vyprodání.

A jaký názor na tuto novinku máte vy? Nelíbí se vám postup prodejce, nebo rozumíte interpretům, kteří si chtějí došlápnout na spekulanty a překupníky? Napište nám svůj názor do komentářů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*