Konopí
Novinky Zahraniční

Brazilský soud rozhodne o budoucnosti konopí, může otevřít dveře k legálnímu pěstování

Brazilský odvolací soud vydá verdikt o tom, zda mohou společnosti a zemědělci v zemi začít pěstovat konopí. To by mohlo otevřít dveře k legálnímu pěstování pro léčebné a průmyslové účely. Jedná se o významný posun poté, co legislativní snahy z posledních let ztroskotaly.

Nyní budou všechny probíhající případy týkající se povolení pěstovat konopí v zemi pozastaveny, dokud nejvyšší soud nevynese konečné a závazné rozhodnutí. Brazílie povoluje prodej a výrobu produktů z konopí, ale společnosti musí dovážet klíčové složky.

Konečné rozhodnutí soudu o konopí, které se očekává v příštím roce, by mohlo učinit Brazílii průkopníkem v otázce, kterou mnozí v brazilském konzervativně orientovaném Kongresu odmítají, podobně jako rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2011, které umožnilo stejnopohlavní sňatky.

Zastánci argumentují, že zákaz pěstování na domácí půdě zvyšuje konečnou cenu léků pro spotřebitele, kteří musí spoléhat na dovoz. „Kongres se trochu bojí rozhodnout o otázce konopí, protože je to kontroverzní téma,“ řekl Arthur Arsuffi, právník zastupující biotechnologický start-up DNA Solucoes em Biotecnologia před nejvyšším soudem.

V případě, že brazilský soud rozhodne ve prospěch legálního pěstování konopí, otevře se nová kapitola v rozvoji průmyslu v zemi. Legalizace by mohla vést k větší dostupnosti a snížení cen léků pro pacienty, podpoře místní ekonomiky a vytváření nových pracovních příležitostí. Navíc by se Brazílie mohla stát významným hráčem na globálním trhu s konopím. Avšak, pro úspěch tohoto odvětví bude nezbytné zavést jasnou legislativu a regulační rámec, který zajistí bezpečnost a kvalitu produktů a zároveň omezí potenciální zneužití.

Nepřehlédněte

CBD oleje – speciální tinktury z konopí s vysokým obsahem kanabidiolu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*