AIRALO ESIM, SKVĚLÝ PARŤÁK NA CESTY
Aplikace Tech

Airalo eSim, skvělý parťák na cesty

Stalo se vám někdy, že jste vyjeli do zahraničí a po návratu jste se báli kouknout na fakturu od operátora? Případně jste se báli telefon v zahraničí přesně z tohoto důvodu používat? Máme pro vás tip na aplikaci, která umí tento problém elegantně vyřešit. Jmenuje se Airalo a na pár kliknutí vám zajistí lokální datovou eSim ve 190 zemích světa a za velmi příznivé ceny. Jak to tedy funguje?

Co je eSIM?

Jednoduše řečeno se jedná o vestavěnou univerzální SIM přímo v telefonu, která se dá na pár kliknutí přeprogramovat.

aktualizovano.cz

Technologie eSim není úplnou novinkou, poprvé byla implementována v roce 2015 do chytrých hodinek Samsung Gear S2 a dnes už patří ke standardu napříč výrobci mobilních telefonů a dalších smart zařízení. Společnost Apple tuto technologii využívá od modelové řady Iphone XR, XS a XS MAX.

Co umí aplikace Airalo a kdy jí využívat?

Princip aplikace Airalo je velmi jednoduchý. Jedná se o aplikaci podporující Android i IOS, která umožňuje nákup lokální datové SIM z více jak 190 zemí světa a to za lokální ceny z pohodlí domova.

Výhodou je, že tato technologie funguje v mobilních zařízení většinou paralelně s klasickou nano-SIM, tu tak nemusíte z telefonu vyndávat a můžete být stále na přijmu.

aktulizovano.cz

Prakticky to funguje tedy tak, že data jsou řešená přes lokální eSIM a zároveň si můžete s kýmkoli zavolat, protože vaše sim je stále aktivní. V ideálním případě pak řešíte odchozí hovory přes aplikace využívající data, jako je například WhatsApp, nebo FaceID, ty vás pak nestojí vůbec nic.

Nákup eSIM je velmi jednoduchý a můžete ho realizovat buď na webu, nebo přímo v aplikaci. Praktický je i přehled všech zakoupených datových balíčků, které máte aktuálně k dispozici, včetně zobrazení již vyčerpaných dat.

Dostupný je výběr z více než 190 zemí světa a to od těch nejznámějších od USA, nebo Čínu, až po velmi exotické destinace, jako je třeba Aruba, nebo ostrov Guam. V nabídce jsou také regionální balíčky pro celé kontinenty, nebo i celý svět.

 • Airalo eSIM Kanada
 • Airalo eSIM Čína
 • Airalo eSIM Aruba
 • Airalo eSIM Bangladeš
 • Airalo eSim

Návod, jak na Airalo

Jako první krok bych doporučil ujistit se, jestli váš mobilní telefon, tablet, nebo jiné zařízení eSim podporuje, to můžete udělat mimo jiné i ZDE. Pokud ANO, stačí stáhnout aplikaci a registrovat se. Následně vybrat balíček, který zrovna potřebujete.

Postup

 1. Ověření podpory eSim
 2. Stažení aplikace Airalo
 3. Registrace
 4. Výběr a nákup požadované lokální eSIM a skenování QR kódu v aplikaci
 5. Nastavení datové eSIM, jako výchozí pro používání dat (viz. níže)
 6. Buďte online
Jak na to?

Nastavení telefonu

Rozhodně se není čeho bát, stačí pár kliknutí a je to. Airalo připravilo opravdu jednoduchý a přehledný návod, jak na to.

Jednoduchý návod pro nastavení telefonu

Závěr a osobní zkušenost

Mobilní data v zahraniční jsem vždy řešil pomocí lokálních SIM, nikdy se to však neobešlo bez komplikací. Pokud nebyl složitý nákup, nebo aktivace, kompenzovala to přemrštěná cena. Aplikaci s touto funkcionalitou jsem si tedy sám aktivně vyhledal a musím říct, že umí přesně to, co jsem od ní očekával.

Osobně jsem jí využil například v Kanadě, Brazílii, USA nebo ve Švýcarsku a ušetřila mi spoustu peněz a starostí. Mohu ji tak s klidným svědomím doporučit.

Odkaz ke stažení

Rating: 4.5 out of 5.

🙏 Podpořte nás, dejte nám like 🙏

Pokud vás naše články zaujaly, podpořte nás sledováním našeho Facebook profilu facebook.com/aktualizovano/ nebo sdílením článku se svými přáteli. Děkujeme.

Komentářů

 1. Ahoj,
  mám Xiaomi Mi9T a o2 operátora.
  V uvedenom linku som nenašiel žiadny tel. Xiaomi.
  Viete mi poradiť, či do toho ísť?
  Vďaka!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*