AIRALO ESIM, SKVĚLÝ PARŤÁK NA CESTY
Aplikace Tech

Airalo eSim, skvělý parťák na cesty

Stalo se vám někdy, že jste vyjeli do zahraničí a po návratu jste se báli kouknout na fakturu od operátora? Případně jste se báli telefon v zahraničí přesně z tohoto důvodu používat? Máme pro vás tip na aplikaci, která umí tento problém elegantně vyřešit. Jmenuje se Airalo a na pár kliknutí vám zajistí lokální datovou eSim ve 190 zemích světa a za velmi příznivé ceny. Jak to tedy funguje?

Co je eSIM?

Jednoduše řečeno se jedná o vestavěnou univerzální SIM přímo v telefonu, která se dá na pár kliknutí přeprogramovat.

aktualizovano.cz

Technologie eSim není úplnou novinkou, poprvé byla implementována v roce 2015 do chytrých hodinek Samsung Gear S2 a dnes už patří ke standardu napříč výrobci mobilních telefonů a dalších smart zařízení. Společnost Apple tuto technologii využívá od modelové řady Iphone XR, XS a XS MAX.

Co umí aplikace Airalo a kdy jí využívat?

Princip aplikace Airalo je velmi jednoduchý. Jedná se o aplikaci podporující Android i IOS, která umožňuje nákup lokální datové SIM z více jak 190 zemí světa a to za lokální ceny z pohodlí domova.

Výhodou je, že tato technologie funguje v mobilních zařízení většinou paralelně s klasickou nano-SIM, tu tak nemusíte z telefonu vyndávat a můžete být stále na přijmu.

aktulizovano.cz

Prakticky to funguje tedy tak, že data jsou řešená přes lokální eSIM a zároveň si můžete s kýmkoli zavolat, protože vaše sim je stále aktivní. V ideálním případě pak řešíte odchozí hovory přes aplikace využívající data, jako je například WhatsApp, nebo FaceID, ty vás pak nestojí vůbec nic.

Nákup eSIM je velmi jednoduchý a můžete ho realizovat buď na webu, nebo přímo v aplikaci. Praktický je i přehled všech zakoupených datových balíčků, které máte aktuálně k dispozici, včetně zobrazení již vyčerpaných dat.

Dostupný je výběr z více než 190 zemí světa a to od těch nejznámějších od USA, nebo Čínu, až po velmi exotické destinace, jako je třeba Aruba, nebo ostrov Guam. V nabídce jsou také regionální balíčky pro celé kontinenty, nebo i celý svět.

 • Airalo eSIM Kanada
 • Airalo eSIM Čína
 • Airalo eSIM Aruba
 • Airalo eSIM Bangladeš
 • Airalo eSim

Návod, jak na Airalo

Jako první krok bych doporučil ujistit se, jestli váš mobilní telefon, tablet, nebo jiné zařízení eSim podporuje, to můžete udělat mimo jiné i ZDE. Pokud ANO, stačí stáhnout aplikaci a registrovat se. Následně vybrat balíček, který zrovna potřebujete.

Postup

 1. Ověření podpory eSim
 2. Stažení aplikace Airalo
 3. Registrace
 4. Výběr a nákup požadované lokální eSIM a skenování QR kódu v aplikaci
 5. Nastavení datové eSIM, jako výchozí pro používání dat (viz. níže)
 6. Buďte online
Jak na to?

Nastavení telefonu

Rozhodně se není čeho bát, stačí pár kliknutí a je to. Airalo připravilo opravdu jednoduchý a přehledný návod, jak na to.

Jednoduchý návod pro nastavení telefonu

Závěr a osobní zkušenost

Mobilní data v zahraniční jsem vždy řešil pomocí lokálních SIM, nikdy se to však neobešlo bez komplikací. Pokud nebyl složitý nákup, nebo aktivace, kompenzovala to přemrštěná cena. Aplikaci s touto funkcionalitou jsem si tedy sám aktivně vyhledal a musím říct, že umí přesně to, co jsem od ní očekával.

Osobně jsem jí využil například v Kanadě, Brazílii, USA nebo ve Švýcarsku a ušetřila mi spoustu peněz a starostí. Mohu ji tak s klidným svědomím doporučit.

Odkaz ke stažení

Rating: 4.5 out of 5.

🙏 Podpořte nás, dejte nám like 🙏

Pokud vás naše články zaujaly, podpořte nás sledováním našeho Facebook profilu facebook.com/aktualizovano/ nebo sdílením článku se svými přáteli. Děkujeme.

Komentářů

 1. Ahoj,
  mám Xiaomi Mi9T a o2 operátora.
  V uvedenom linku som nenašiel žiadny tel. Xiaomi.
  Viete mi poradiť, či do toho ísť?
  Vďaka!

 2. Dobrý den, mužů se prosím zeptat, jak ta appka funguje? Popřípadě nějaký postup?
  Děkuji předem

  • Hezký den,

   Je to opravdu jednoduché
   1) koupíte esim
   2) v aplikaci si jí zvolíte a dáte nainstalovat – během toho musíte být na Wi-Fi, ale můžete to udělat dopředu z domova
   3) esim se nainstaluje a nabídne Vám, pro které služby ji chcete použít
   – pokud si koupíte pouze datovou esim (drtivá většina z nabízených), tak si 1) u volání zvolíte jako výchozí linku svojí “běžnou”sim 2) pro služby jako je iMessage etc. také vaší sim “běžnou sim” 3) pro datové služby – vyberete datovou esim (muže byt pojmenovaná různě, třeba cestovní). Důležité, u dat nesmí byt povoleno střídání esim!
   4) po návratu v sekci datových služeb zase zvolíte svoji sim 🙂
   Zní to možná složitě, ale je to velmi jednoduché. Plánují udělat video, kde vše názorně ukážu.

 3. Dobrý deň, ďakujem za prehľadný návod, eSim určite použijem.
  Môžte mi prosím ešte objasniť, či sa dá prepínať medzi eSim a SIM. Napr na hoteli bude wifi, takže nechcem používať eSIM.

  Ďakujem

  • Hezký den,

   určitě, tento týden bych se k tomu chtěl dostat a nahrát to.
   Telefony automatiky preferují wi-fi, takže pokud jí budete mít zapnutou a bude nějaká sít v okolí dostupná, není se čeho bát. Jinak přepínání mezi esim a sim je velmi jednoduché a u jednotlivých služeb (volání/internet/ výchozí tel k whatsup / výchozí tel k imessage) je dostupné v nastavení telefonu. Každopádně k přepínání není důvod, jak vaše simkarta, tak nová „datovka“ pracují spolu najednou (pokud nezvolíte jinak), což je jedna z velkých výhod. Na vaše telefonní číslo vám tak kdokoli může zavolat / poslat sms, ale pokud se připojíte k internetu, nebo budete volat přes whatsup, půjde to právě z datové sim a nebudete tak platit nic za roaming. Jen je potřeba mít vše správně nastaveno. Snad jsem Vám pomohl.

 4. Dobrý deň chcem sa spýtať ponúkaný balík dát sa mi zdaju male keď ho miniem stačí si dokúpiť ďalší alebo som limitovaný Ďakujem. Napr. Idem do Dubaja na 7 dní. 1GB mi stačiť nebude tak chcem kúpiť 5G/30dni. Ak to miniem za deň stačí znova dokúpiť?

  Dakujem

 5. Hezký den,
  ano, datové balíčky jsou navyšovat, v aplikaci vám to sami nabídnou a není to nic složitého. Pár kliknutí a je to. Snad Vám to pomohlo, případně se ještě ptejte.
  Hezký den.

 6. Dobrý den, mám zájem o Airalo muj telefon esim telefon podoruje. Jen se chci zeptat,jak po návratu ze zahraničí zruším tuto esim a služby od Airalo? Nebo se mi to zruší automaticky? A také v telefonu jde ji zrušit a přepnout opět na moji klasickou sim kartu? Dekuji moc.

  • Hezký den,
   po návratu stačí pouze v nastavení datových služeb vybrat Vaší nativní sim. Je to velmi jednoduché a intuitivní.
   Stejně tak jde esim znovu zapojit, pokud byste si například pouze odskočil domů a poté se vrátil.

 7. Dobrý den,
  mám dotaz. Mám naistalovanou aplikaci a zakoupenenu datovou eSIM pro USA. V aplikaci ji ale nevidím ani v aktuálních eSIM ani v archivovaných eSIM. Musí být nainstalovaná aby byla vidět v aplikaci? Mohu jí nainstalovat již teď i když ji budu potřebovat za 20 dní? Aktivuje se pouze připojením k síti v USA?

  • Hezký den,

   netuším tomu, proč jí v aplikaci nevidíte, zkuste se kdyžtak obrátit na podporu. Po zakoupení by měla být esim normálně v aplikaci dostupná. Jinak esim jde nainstalovat dopředu, přesně jak jste napsal, tak aktivace probíhá až po připojení do US sítě.

 8. Dobrý den,
  dá se využívat Hotspot? Některé nabízené zahraniční SIM to neumožňují.
  Díky, Petr Duřt

  • Hezký den,

   záleží na poskytovateli, zatím jsem se s tím ale u Airalo nesetkal, u konkurenčních aplikací ale už ano.

 9. Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat, zda je možné nainstalovat a používat na telefonu iPhone SE2020, pouze e-Sim, i když tam není klasická NANO-SIM. Chtěl bych využít jako druhý telefon pouze na data.
  První telefon mi e-sim neumožňuje, ale chci ho zachovat v původní konfiguraci. Děkuji za odpověď.

 10. Ahoj, je potřeba funkci esim nějakým způsobem aktivovat u operátora, nebo stačí stáhnout požadovanou esim v aplikaci, nastavit dle návodu a vše bude fungovat?? Díky!!

  • Ahoj,
   není potřeba nic u operátora aktivovat. Pokud tuto funkci telefon podporuje, tak jí můžeš začít hned využívat.

 11. Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli jdou koupit 2 e-sim a střídat je? Např. jedu po Evropě přes Švýcarsko, aktivuji data na měsíc, poté projedu až do Andorry přepnu na druhou e-sim pro Andorru a po cestě se zpět opět vrátím ke švýcarské, která má platit měsíc..
  Díky

  • Hezký den,
   přesně to je možné. V nastavení telefonu si vždy jen vyberete, kterou esim chcete využívat. Aktivních sim můžete mít více.

 12. Ahoj,

  je nějaká možnost, jak nastavit, od kdy je datový balíček platný nebo začíná lhůta běžet vždy s okamžikem nákupu?
  Děkuji

 13. přeji hezký den
  potřeboval bych datovou e-sim Švýcarsko jak dojde k aktivaci nákupem a nebo připojením k místní sítí
  Díky Jan. K

  • Hezký den,
   balíček začínám být aktivní ne nákupem, ale od okamžiku aktivavace, respektive prvního připojení.

  • Petr Kočenda

   Ahoj, mám dotaz. Při používání esim musí být v telefonu klasická karta? Nebo esim pojede i bez klasické simky?
   Díky

 14. Dobrý den.V nabídce telefonu vypnu mobilní data?Bude mi e-sim fungovat?Bojím se aby mi nepřišel vysoký účet.Dekuji

  • Hezký den,
   pokud vypnete mobilní data, tak sice zamezíte vysokým účtům od operátora, ale nepůjde Vám internet. Pokud se tohoto bojíte, doporučil bych následující – v nastavení Mobilní data – Mobilní data mějte nastavou vždy pouze datovou e-sim. Zároveň se ujistěte, že v tomto nastavení níže bude možnost „Povolit přepínání dat“ vypnutá. Jako další pojistku doporučuji opět v nastavení – Mobilní data – sekce SIM karty u své běžné SIM vypnout možnost mobilního roamingu. *Takto je to řešené u mobilních telefonů s iOS, u dalších to bude řešené obdobně.
   S pozdravem,
   MS

 15. Dobrý den, ve svém iPhonu 11pro mám již nahranou svoji simku jako e-sim, služební sim používám v mobilu fyzickou. Lze i v tomto případě mít nahranou další datovou e-sim, kterou budu moci využívat na dovolené pouze na data (Albánie)? Budu moci mezi svojí e-sim a novou datovou e-sim přepínat? Nebo je v tomto případě lepší koupit místní fyzickou sim s daty a vyměnit ji místo služební? Moc děkuji za odpověď.

  • Hezký den,
   e-sim můžete mít nahraných v telefonu více a poté mezi nimi přepínat. Osobně mám svojí sim fyzicky a jako datové využívám e-sim. U Iphone tak lze udělat v nastavení – Mobilní data – Mobilní data. Zde si vyberete SIM má sloužit jako „zdroj“ dat. Jen prosím mít „Povolit přepínaní dat“ vypnuté.

 16. Dobrý den, já jsem nějaká zmatená ohledně telefonu Samsung A54 5G. Uvažuji o koupě kvůli eSIM (plánovaná cesta do Kanady). Ve specifikaci telefonu píšou, že podporuje eSIM. Ale na stránkách Airalo je psáno pak toto: „Dostupnost eSIM pro Galaxy A54 5G se může lišit v závislosti na zemi/oblasti a operátorovi. Obraťte se prosím na svého operátora nebo výrobce zařízení a ověřte si, zda vaše zařízení Galaxy A54 5G podporuje eSIM.“ Tak teda nevím … Máte se Samsung A54 nějakou zkušenost ohledně Airalo a eSIM pro Kanadu? Děkuji.

  • Hezký den, tento s tímto telefonem osobní zkušenost nemám, ale samotného mě to zajímalo tak jsem si vygooglil a na některých trzích (kde se prodávají) se to může lišit. Nemyslím si, že by se ale jednalo o případ ČR. Určitě si to ale raději prověřte u konkrétního prodejce / poskytovatele.

 17. dobrý den,
  zakoupil jsem esim pro Fajerské ostrovy, ale nepodařilo se mi data zprovoznit. Chtělo to po mě APN, ale nevím co mám zadat.

 18. Mám mobil, kde již mám své domácí číslo na eSIM aktivováno pro našeho operátora a klasickou SIM tudíž již nemám (druhý slot pro klasickou SIM je obsazen náhradní, klasickou, předplacenou SIM pro občasná volání).
  Jak tedy nahraji do již používané eSIM datovou eSIM „Airalo“?

  • Hezký den, pokud Váš telefon podporuje esim, tak jich můžete mít v telefonu více třeba 10, nehledě na obsazenost slotů pro klasickou sim.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*