Tech

Pouzdro na mobil: hodili jsme mobil z výšky na zem. Jak si vedly ochranné kryty na mobil?

Ne každému se chce házet s mobilem na zem. Pravda – nám se do toho taky nechtělo. Ale udělali jsme zajímavý experiment. Na maketu telefonu jsme nalepili ochranné krycí sklíčko a ji dali do pouzdra.  Mobil jsme pak pustili z ruky (z výšky cca 1,2 metru) na zem (na dlaždičky na schodišti). Pozorovali jsme, co se stane s krytem a krycím sklíčkem. Praskne nebo vydrží? 

Nejprodávanější kryty na mobil: které vydrželo nejvíc? 

Aby byl experiment co nejpřínosnější, začali jsme tím, že jsme se zeptali největšího prodejce mobilního příslušenství v Česku ProMobily.cz, jaké kryty jsou teď vlastně u nás nejvíce zastoupené. Dárkem jsme dostali 4 nejprodávanější druhy (díky) no a v zápětí jsme s nimi prali o zem – ale to už víte. Tak pojďte kouknout, jak to s těmi kryty dopadlo. 

Knížkový obal: skvěle chrání o displej telefonu 

 První přišel na řadu knížkový obal.  Otevírá se skutečně jako knížka. Jeho velkou výhodou je, že chrání celý telefon včetně displeje a taky poskytuje soukromí. Když je zavřený, není vidět, kdo píše, volá, zkrátka stačí vypnout zvuk a máte klid. Nevýhoda je, že když chcete mobil používat, musíte odklopit přední část. 

A co crash test? Tak tady dáváme 100%. Vyzkoušeli jsme to hned 3 krát po sobě a i po třech pádech se nic nestalo ani s obalem, ale ani s krycím sklíčkem. Pecka. Jedeme dál. 

Knížkové pouzdro na mobil

Extra odolný kryt na mobil: vydrží tolik, kolik deklaruje? 

Odolné kryty mají rádi hlavně muži. Bývají vyrobena z pevného plastu a už při prvním pohledu si můžeme být jisti, že si klade za cíl masivní ochranu mobilního telefonu. Boky krytu navíc přesahují přes displej a předpokládáme, že bude kryt dobře chránit nejen záda, ale i přední část mobilního telefonu. 

Tak tedy – tři, dva, jedna. Mobil padá.. a..?

Odolný kryt na mobil

Silikonové pouzdro: barevná klasika

Holky z ProMobily.cz nám prozradily, že hned po knížkových pouzdrech jsou právě silikony druhý nejoblíbenější typ krytu. Jako zajímavost nám přidaly informaci, že i když je pojmenování silikon mezi zákazníky pevně vžité, obvykle nejde o silikon, ale tzv. TPU materiál. Ten je elastický, měkký a používá se třeba i ve zdravotnictví. Oblíbený je pro minimalismus a možnost barevných kombinací a vzorů.

A jak si silikony vedly v crash testu? Ne že bychom byli škodolibí, ale tady jsme se dočkali. První dva hody nic, ale u třetího se nám podařilo udělat menší prasklinku na skle v rohu. 

Přesto dáváme 80% procent, protože první dva hody se nestalo nic a finální prasklinka byla minimální. 

Silikonový obal na mobil

Skleněná pouzdra nebo taky Glass kryty: křehké nebo silné? 

Tak tohle byla fakt libůstka. Věděli jste, že kryt na mobil může být i ze skla? My tedy ne a koukáme na to jako zjara. Vypadají perfektně, krásně se lesknou a tisk je ostrý a výrazný. Sklo je jen ze zadní části a mobil se vkládá do jakési vaničky (rovněž z TPU materiálů), která působí pružně a měkce. Tak tady chceme vidět, jak dopadne pád na zem. 

A světe div se, nestalo se nic. Žádné rozbití, žádná prasklinka, vůbec nic. V tomto případě jsme to ale nechtěli nechat jen tak. Přeci jen sklo je sklo a my chceme vidět, co s ním udělá pořádný pád. Silou jsme proto hodili mobil ve skleněném krytu z prvního patra ze schodiště dolů. Kryt se rozbil, ale mile nás překvapilo, že se nestal nijak nebezpečný. Zůstal vcelku a nijak se nerozpadl. Přirovnali bychom to asi jako k rozbití skla v autě, které popraská, ale zůstane vcelku.

Fakt super, takže suma sumárum – za nás 100%. 

A finální verdikt? Ten necháme na vás a vašem úsudku, ale to nejdůležitější je – nějaký obal si vyberte určitě. Z našeho testu vyplývá, že mobil ochrání spolehlivě a nezáleží až tak na tom, o jaký typ krytu se jedná. Existuje jen jedna špatná volba, nechat mobil bez ochranného pouzdra a krycího skla.

aktualizovano.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*