Kurz práce s traumatem
Ostatní Více+

Nevíte, jak komunikovat s traumatizovaným klientem? Rozšiřte své odborné dovednosti

Pracujete v sociální oblasti a setkáváte se s klienty v náročných životních situacích? Neměla by vám chybět kvalitní průprava v práci s traumatem. 

Nezpracovaná traumatická událost může u člověka vést k vážným psychickým následkům. Jako sociální či jim příbuzní pracovníci máte k jedincům postiženým traumatem velmi blízko, měli byste proto být schopni rozpoznat příznaky traumatu a ovládat základní diagnostické metody a intervenční techniky. Všechny tyto dovednosti můžete získat na akreditovaném kurzu.

Kurz práce s traumatem vás posune profesně dál

Pokud absolvujete kurz práce s traumatem, stanete se kvalifikovaným specialistou a budete schopni poskytovat klientům adekvátní podporu. Co všechno budete díky kurzu umět?

  1. Rozpoznávat symptomy traumatu

Trauma má široké spektrum příznaků – emocionálních, kognitivních, fyzických i behaviorálních. Na kurzu se seznámíte s příznaky traumatu a jeho spouštěči, jak v jeho akutní, tak posttraumatické stresové reakci.

  1. Rozlišovat traumatické poruchy

Díky odbornému tréninku budete schopni odhalit následky traumatu, jako jsou různé formy disociace (depersonalizace, derealizace, amnézie, disociativní identitní porucha) a budete umět s klienty v tomto ohledu pracovat.

  1. Diagnostikovat stav traumatizovaného klienta

Na kurzu se naučíte, jak trauma správně diagnostikovat. Budete díky rozhovoru s klientem a pozorování jeho reakcí a neverbální komunikace schopni zhodnotit klientův stav a získáte kontakty na další specialisty a odborníky, k nimž můžete klienta nasměrovat. 

  1. Ovládat techniky krizové intervence 

Během školení si osvojíte řadu technik, díky nimž dokážete pomáhat klientům zvládat trauma a léčit se z traumatických zkušeností. Získáte celý arzenál nástrojů založených na kognitivně-behaviorální terapii, mindfulness, relaxačních technikách aj.

Porozumění příznakům, disociaci, základní diagnostice a technikám intervence je nezbytným předpokladem pro úspěšnou práci v sociální oblasti. Trauma vyžaduje odborný přístup a citlivé zacházení a přesně to budete díky kvalitnímu výcviku umět svým klientům poskytnout.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*