dřevěné hračky - ministerstvohracek.cz
Zábava

Dřevěné, nebo plastové hračky? Které jsou lepší?

Plastové hračky jsou moderní. Dřevěné však znamenají tradici a nyní slaví revoluci. Které jsou lepší? A lze vůbec vyhlásit vítěze? Podívejte se na srovnání. Možná budete překvapeni výsledkem.

Plastové hračky děti milují

Hraček mají dnes děti spousty, že nevědí, co si vybrat. Lze vůbec říci, jaké hračky jsou lepší? Plastové kousky jsou bezpochyby flexibilnější. Snadněji lze z tohoto materiálu vytvořit realistické artikly. Jen se podívejte na panenky, jež věrně kopírují lidské bytosti. Podívejte se na krásně barevné fantazijní postavičky jako z kreslené pohádky. Můžete mít krásné domečky, autíčka, edukující hračky, s nimiž se děti učí, povídají si s nimi.

Někdo může namítat, že plast není ekologický materiál. Jenže odepřete děcku lákavě namalovanou panenku, že? Zde by mohlo platit, že všeho s mírou. Určitě si ale v případě plastu dávejte pozor na složení. U plastových artiklů je totiž snadnější, aby se do materiálu dostaly i ne tak příznivé složky.

Dřevěné hračky jsou stále oblíbenější

Samozřejmě i u dřevěných hraček se může stát, že budou obsahovat ne zcela příznivé složky. Týká se to ale spíš nátěrů, poctivé dřevo bývá kvalitní. U spolehlivých prodejců se ale nemusíte obávat ani plastu. 

Co tedy přináší dřevěné hračky?

Jde o návrat k tradici. Zejména v našich končinách bývaly oblíbené právě dřevěné hračky. Jen si vybavte, co jste třeba našli na půdě, co jste zdědili po rodičích. Krásné dřevěné loutky, kostky, houpací koně, Káči atd. Dnes se tyto artikly vrací do hračkářství. Hračky ze dřeva prostě nikdy nezevšední. Jsou výjimečné dlouhou životností a kvalitou.

Jací jsou favorité dnes?

Dřevěné kuchyňky, domečky, vláčky, stavebnice, kostky, autodráhy, auta, puzzle, hry a mnoho dalších kousků pro zábavu. Tento typ hraček je vynikající i proto, že jde o nejpevnější formy hraček. Jsou zdravotně nezávadné, bytelné, umí krásně rozvíjet jemnou motoriku, zručnost, kreativitu, představivost, děti je ocení v každém věku.Jako malé je vnímají především očima, dochází tak u nich k rozvoji paměti, skvěle pomáhají rozšiřovat slovní zásobu, podporují fyzické schopnosti i jejich logické myšlení. 

Velký výběr kvalitních hraček najdete na stránkách Ministerstvo hraček, kde je doslova království všech dětí. A kdy jindy se nechat inspirovat, než právě nyní, kdy je před Vánoci. Na tomto e-shopu naleznete hračky pro děti všech věkových kategorií. Mají tu věci různého charakteru a zaměření. Najdete tu zábavné kousky i edukativní artikly. Důležité ovšem je, že hračky z tohoto obchodu děti milují a i učení s nimi pro ně bude velká zábava. A o to jde především. O ty šťastné jiskřičky v jejich očích, když si budou hrát s oblíbenou hračkou.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*