Dogecoin by Elon Musk
Finance Krytoměny

Dogecoin se na Twitteru stává oblíbenějším než Bitcoin!

Podle údajů společnosti ICO Analytics bylo za poslední měsíc na Twitteru více zmínek o Dogecoinu než o jakékoli jiné kryptoměně. V počtu zmínek dokonce předčil i známější Bitcoin.

Podle dat analytické společnosti ovládal Dogecoin v únoru 10,4% všech zmínek o kryptoměnách. Bitcoin ve stejném období zaznamenal jen 10,1%.

Dogecoin se prezentuje nekonvenčním způsobem

Zajímavé je, že Dogecoin byl původně založen jen jako žert a na rozdíl od Bitcoinu a dalších kryptoměn na něm neprobíhá téměř žádný vývoj. Síť má dokonce problémy s uskutečňováním transakcí a jde proto o čistě spekulativní a vysoce rizikovou investici. Dnes má ovšem tato kryptoměna celkovou tržní kapitalizaci přes 6,5 miliardy dolarů a je velmi populární mezi celebritami, rockovými hvězdami či sportovci.

Jedním z největších fanoušků Dogecoinu je majitel společnosti Tesla Elon Musk, který se v minulosti v jednom ze svých tweets dokonce označil za jeho generálního ředitele. Musk, který má téměř 50 milionů followerů, je na Twitteru hodně aktivní a nejeden jeho tweet už způsobil poprask. Nebylo tomu jinak ani v případě Dogecoinu, o kterém začal v únoru intenzivněji tweetovat. Cena Dogecoinu šla okamžitě nahoru. Později však vyšlo najevo, že Musk investoval 1,5 mld dolarů do Bitcoinu. A co si o Dogecoinu myslíte vy? Napište nám do komentářů.

Elon Musk patří mezi největší propagátory Dogecoinu

Další zajímavé články z kategorie kryptoměny naleznete ZDE.

Baví vás náš obsah? Podpořte nás prostřednictvím like na Facebooku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*