Twitter učinil právní kroky a pohrozil žalobou proti společnosti Meta, mateřské společnosti sociální sítě Facebook, kvůli nově spuštěné aplikaci Threads.
Aplikace Tech

Twitter hrozí žalobou proti společnosti Meta kvůli aplikaci Threads

Twitter učinil právní kroky a pohrozil žalobou proti společnosti Meta, mateřské společnosti sociální sítě Facebook, kvůli nově spuštěné aplikaci Threads. Tento krok přichází v době, kdy aplikace Threads rychle získává na popularitě a přechází na ní desítky milionů uživatelů, čímž se staví do pozice konkurenta sociální platformy Elona Muska.

V dopise adresovaném generálnímu řediteli společnosti Meta Marku Zuckerbergovi obvinil právní zástupce společnosti Twitter Alex Spiro společnost Meta z nezákonného využívání obchodních tajemství a duševního vlastnictví společnosti Twitter. Spiro tvrdil, že společnost Meta najala bývalé zaměstnance Twitteru, aby vytvořili „napodobeninu“ aplikace, čímž porušili práva společnosti Twitter.

Napětí mezi oběma giganty sociálních médií se od spuštění aplikace Threads vystupňovalo, protože se zaměřuje zejména na uživatele, kteří hledají alternativy k Twitteru kvůli nepopulárním změnám, které Musk provedl od loňského převzetí platformy za 44 miliard dolarů.

Mluvčí společnosti Meta Andy Stone na obvinění reagoval prohlášením, že žádný z členů inženýrského týmu Threads nebyl bývalým zaměstnancem Twitteru. V dopise Spirovi však zdůraznil, že Twitter hodlá přísně vymáhat svá práva duševního vlastnictví, a zmínil možnost společnosti uplatnit občanskoprávní prostředky nápravy nebo soudní příkazy.

V reakci na spekulace o možných právních krocích Musk na Twitteru napsal: „Konkurence je v pořádku, podvádění nikoliv.“

Ačkoli se nová generální ředitelka Twitteru Linda Yaccarino k záležitosti veřejně nevyjádřila, nepřímo se ke spuštění Threads vyjádřila v tweetu, kde uvedla: „Často nás napodobují – ale komunitu Twitteru nelze nikdy napodobit.“

Analytici z oboru si uvědomují potenciální problémy, které aplikace Threads pro Twitter představuje, vzhledem k nadšení, které provází její spuštění, a působivým počtům stažení. Poukazují však také na historii společnosti Meta, kdy spouštěla samostatné aplikace, které byly později ukončeny, což naznačuje, že úspěch Threads není zaručen.

Kromě drobných závad a stížností uživatelů na chybějící funkce vyvolala nová aplikace společnosti Meta obavy ohledně ochrany osobních údajů. Aplikace Threads je sice dostupná ve více než 100 zemích, ale zejména nezahrnuje Evropskou unii kvůli přísným předpisům o ochraně osobních údajů v tomto regionu.

Mohlo by vás zajímat

IVF – Unlock Your Pregnancy Potential

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*