rozhovor - Antonín Páral
Krytoměny

Antonín Páral: Propojení grafiky a kryptoměn

Antonín Páral je grafický designér, který se 6 rokem specializuje na tvorbu a redesign vizuálních identit. Mezi jeho záliby patří grafika, fitness a kryptoměny, o kterých bude dnešní rozhovor. Jaké jsou pracovní příležitosti v kombinaci grafiky a kryptoměn? 

Jak jste začal s grafikou / kryptoměny?

Znalosti a zkušenosti s grafikou jsem získal studiem na střední odborné škole: obor reprodukční grafik pro média. Od roku 2019 jsem na volné noze a grafice se věnuji naplno. Pomáhám jednotlivcům a firmám s tvorbou logotypů, tiskovin a sjednocení vizuální identity. O kryptoměnách, konkrétně Bitcoinu jsem poprvé slyšel začátkem roku 2017. Zásadnější zlom, kdy jsem se začal o kryptoměny více zajímat nastal v polovině roku 2018.

Co vás vedlo k zmíněnému zlomu v roce 2018?

Mám rád nové technologie, baví mě se vzdělávat a posouvat nejen v rámci svého oboru. Zahlédl jsem tenkrát zajímavý článek týkající se Bitcoinu (z jiného pohledu, než který do té doby prezentovaly mainstreamová média) a začal Bitcoin a další kryptoměny hlouběji studovat.

Antonín Páral: Propojení grafiky a kryptoměn

Jaké vidíte příležitosti v grafice a kryptoměnách?

Bitcoin byl pro mě paradoxně jen takový „odrazový můstek“. Začal jsem se více soustředit na ekosystém jednotlivých projektů, které nabízí nové možnosti – NFT, decentralizované finance, krypto-komunity a další.

Antonín Páral

Pochopil jsem, že na kryptoměnách začíná vznikat naprosto nový pracovní sektor, který ještě není pro veřejnost tolik viditelný. Pár příkladů:

  • Krypto-komunity  Jde o skupinu jednotlivců, týmů, kteří jdou za společným cílem. Neznají se, většinou se jedná o lidi různých národností a profesí. Pro příklad JUMP komunita, která propojuje zmíněné týmy s funkčními krypto projekty. Odměnou můžou být sociální tokeny komunity nebo klasická odměna v dolarech. Více komunit naleznete například na platformě Daohaus nebo v specializovaných skupinách na Twitteru.
  • Krypto inzeráty – Propojit se můžete i rámci klasického inzerování práce https://pompcryptojobs.com/, oborů na výběr je celá řada – marketing, zákaznická podpora, grafika a další.
  • Nové krypto projekty – Zaujal vás nějaký projekt a rádi byste se podíleli na spolupráci? Nejlepším způsobem je se spojit s projektem přes platformu Discord a napřímo se zeptat, zda-li nepotřebují pomoc. Pokud jste šikovný copywriter, marketér, grafik nebo jiný profesionál, který se bude projektu hodit, tak se můžete jednoduše propojit s ostatními a najít si nový přivýdělek nebo rovnou novou práci. 

Příležitostí v sektoru je opravdu mnoho, koho by zajímalo více informací, tak je možné se spojit na mém webu Grafika na míru | Antonín Páral . Portálu děkuji za rozhovor a na závěr – dejte kryptoměnám šanci!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*