aktualizovano.cz_istyle_cz_uvodni
Tech

Airpods 2. vs. 3. generace – vyplatí se pořídit nejnovější Apple sluchátka?

Rozhodujete se mezi Airpods 2. a 3. generace? Oba modely jsme porovnali, abychom vám zjednodušili výběr.

Design – nové AirPods jako sourozenci AirPods Pro

Design AirPods 3. generace nápadně připomíná AirPods Pro. Počítejte s kratší a lehce zahnutou nožičkou oproti 2. generaci sluchátek. I přes podobnost AirPods Pro (špunty) jsou ale sluchátka pecková, stejně jako jejich předchozí generace. Použité materiály a barva jsou stejné – bílý lesklý plast. Vlasové škrábance bohužel máte na pouzdře dřív, než vyndáte sluchátka z ucha. Doporučujeme ho proto chránit třeba silikonovým obalem. 

Nové funkce a odolnost vůči vodě

Rozdíl zaznamenáte u funkcí. Předchozí AirPods se automaticky přepínají mezi vaším MacBookem, iPhonem nebo dalšími zařízeními. AirPody 3. generace jsou mnohem dál. Pomocí technologie prostorového zvuku a dynamického sledování hlavy vás vtáhnou do dění oblíbeného filmu nebo poslechu playlistu. Jako když sedíte v kině obklopeni zvukem pro maximální zážitek. Sluchátka také oproti předchozím generacím mají adaptivní ekvalizér, který doladí znění zvuku podle tvaru ucha. 

Většina současných sluchátek má určitý stupeň krytí, který udává odolnost vůči vodě. U AirPods 2. generace ale oficiálně tento údaj nenajdete. AirPods 3. generace naopak mají stupeň krytí IPX4, které chrání proti stříkající vodě z různých úhlů. Sluchátka vás podrží, i když z vás při běhu poleje, jako byste běželi maraton.

Výdrž baterie – nová generace AirPods vydrží zase o něco víc

AirPods 3. generace zvládnou 6 hodin, se zapnutím prostorového zvuku 5 hodin. Předchozí 2. generace pak slibuje 5 hodin poslechu na jedno nabití. Pokud nabíjíte průběžně v nabíjecím pouzdru, dostanete k dobru až 30 hodin poslechu, u předchozích AirPodů je to 24 hodin. U nejnovější generace můžete mít nabíjecí pouzdro s podporou MagSafe.

Airpods 3. generace

Více možností ovládání

U předchozí generace jablečných sluchátek dvojitým poklepáním zapínáte přehrávání, přeskočíte na další skladbu nebo přijmete hovor. U nové generace je nově tlakový senzor. Jedním stisknutím zahajujete nebo pozastavujete přehrávání, dvěma stisknutími se posunete na další skladbu a třemi na předchozí písničku. Jedním stiskem také přijímáte nebo ukončujete hovor. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*