Nápadité dárky pro své blízké
Produkty Více+

Vybíráme nápadité dárky pro své blízké

Vybrat vhodný dárek pro své blízké bývá někdy těžkým oříškem. Bojíte se pravidelného svátečního stresu? Užijte si letos zimní svátky pro změnu v klidu a naučte se jednak včas dárky pořizovat, jednak vypátrat i tajné přání svých blízkých. Pod stromečkem budete za hvězdy.

Nenakupujte bláznivě a přemýšlejte, komu dárek dáváte

Než se vůbec vydáte nakupovat do obchodů, trochu popřemýšlejte. Například o tom, zda obdarovávání ocení spíše praktický nebo krásný dárek. Ideální je, pokud jste zvyklí o dárcích běžně mluvit a nijak přehnaně netrváte na překvapení. Jinak kupujte věci, které jde v případě trefy vedle snadno vyměnit. Nikdy také nekupujte věci, vázané na předchozí velké rozhodnutí. Třeba psa, kočku, papouška či dietu.

Již několik let vybízejí všichni psychologové vybírat v zájmu vlastního duševního zdraví všechny dárky dostatečně dlouho dopředu. S napsaným seznamem to horko těžko zvládnete, bez něj budete úplně ztraceni. Nečekejte na poslední chvíli a dárky, pokud si myslíte, že to je to pravé, klidně nakupujte už přes letní prázdniny. Zůstane vám čas na předvánoční pohodu a klid.

5 rad, jak tento rok vybrat na Vánoce ten správný dárek:

  • Uvažujte racionálně. Ocení váš blízký dárek spíše praktický nebo krásný?
  • Vybírejte s dostatečným předstihem. Klidně kupujte pěkný dárek už v létě.
  • Lidé se dají rozdělit na typy pocitové, zrakové, sluchové. Vybírejte podle toho.
  • V případě nevhodného dárku nekažte darující radost a buďte diplomaté.
  • Naznačte, co byste si přáli vy a vůbec se nebojte o vhodných dárcích mluvit.

I když už víte, kam vyrazíte na nákup dárků, neuspěchejte to. Podívejte se také u konkurence. Před vánočními svátky se obchodníci snaží přilákat zákazníky na nejrůznější slevové akce a dárkové kupóny. Mrkněte se, kde můžete svůj dárek koupit nejlevnější. V době internetu je otázka pár minut porovnat ceny na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější.

Přemýšlíte nad svými blízkými, ale překvapení vás také potěší? Naznačte, co si přejete a nebojte se o dárcích mluvit, tohoto rozhovoru se dá udělat příjemná chvíle. Někdo píše seznam svých přání a dává jejich partnerovi v zapečetěné obálce. Pro děti stále fungují známé listy Ježíškovi. Nevhodné dárky berte s klidem diplomata a nekažte svým protějškům radost. Věci se dají i vyměnit.

Nenakupujte bláznivě a přemýšlejte, komu dárek dáváte
Nenakupujte bláznivě a přemýšlejte, komu dárek dáváte

Zkuste vybrat tento rok dárky podle smyslové typologie

Zajímavým tipem je vybírat dárky podle smyslové typologie. Lidé se dají rozdělit na typy pocitové, zrakové či sluchové. Ti první například něco kutí, pracují na zahradě nebo rádi sportují. Mistři v domácnosti ocení třeba poukázku na nákup nářadí, děti oslníte kostkami nebo hračkami typu Lego. Vizuální lidé mají rádi na pohled hezké věci. Kupte jim třeba nějaký film na DVD, může to být také něco na sebe nebo kniha, protože zpravidla hodně čtou. Sluchové typy rádi poslouchají zvuky, hudbu a milují harmonii. Než by četli, raději poslouchají, a tak ocení třeba nějakou audioknihu nebo CD.

Pokud vás trápí, co tento rok věnovat vašim dětem, mrkněte se i na nabídku nábytku či doplňků do dětského pokoje. Své ratolesti tím potěšíte na výrazně delší dobu, než jednorázovou koupi oblečení nebo hraček. Velmi oblíbenou součástí vybavení dětských pokojů zůstávají dětské sedací vaky a pytle. Dívky zase zpravidla vítají takzvané „měkké“ dárky. Jsou to obecně balíčky, ve kterých většinou najdou něco hezkého na sebe. Každý chlapec si zase zamiluje palandu, po které může šplhat, nebo zvýšené lůžko, pod kterým si může vyrobit skrýš. Moderním koníčkem se po letech opět stává rybařina.

Oříškem zpravidla bývá vybrat dárek pro prarodičů. Všechno už mají, nic nepotřebují a nechcete je jen odbýt lahví kořeněného vína. Co tak pořídit nové křeslo nebo ještě lépe rovnou ušák? Je to nestárnoucí klasika mezi křesly, poskytuje sedícím potřebnou podporu celého zad, šíje i hlavy. Svých prarodičů potěšte věcmi, které vydrží dlouho a nikoho neomrzí. Kupte jim krásný nábytek a mějte radost, že oni mají radost.

U žen zabodujete s originálním, vtipným a nečekaným dárkem. Kupte jim něco, na co budou vzpomínat déle než do Štěpána. Do dárkového papíru a krabice sice nezabalil exotickou dovolenou u moře, ale poukaz na ni spolehlivě každou dámu rozveselí. Chcete dámu svého srdce opravdu překvapit? Kupte jí houpací křeslo. Vědci už prý dokázali, že houpání uklidňuje. Houpací křesla mají vesměs dřevěnou konstrukci, sedák a opěrka mají zpravidla čalounění, případně výplet z přírodního rákosu. Oblíbeným variantou houpacích křesel je spojení houpacího křesla a sítě na sezení.

Rozhodli jste se pořídit svým blízkým dárek, který se jim zaručeně bude líbit? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Mohlo by vás zajímat

Hledáte reklamní předměty? Zkuste Unipresent.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*