Lexus UX 300e
AutoMoto

Světová premiéra nového plně elektrického modelu Lexus UX 300e

Rozmanitá nabídka pohonných jednotek řady Lexus UX přivítá aktualizovaný model Battery EV se zvýšeným elektrickým dojezdem a dalšími zdokonaleními.

Lexus oznamuje celosvětovou premiéru nového modelu UX 300e, který je významnou evolucí prvního sériově vyráběného BEV (bateriové elektrické vozidlo) modelu značky. Modernizovaný model UX 300e se připojuje k novému modelu UX 200/250h, který byl oznámen na začátku tohoto roku a jehož dodávky budou zahájeny na jaře 2023.

Od uvedení modelu RX 400h, prvního hybridního SUV na světě, v roce 2005 je Lexus průkopníkem elektrifikace na trhu luxusních vozů. Na základě vize „Lexus Electrified“, která byla oznámena v roce 2019, chce Lexus uspokojovat rozmanité potřeby globálních zákazníků prostřednictvím široké škály elektrifikovaných vozidel, od HEV po PHEV a BEV. S využitím elektrifikačních technologií, které výrazně zvyšují základní výkonnost vozidel, Lexus pokračuje ve zdokonalování nadčasové radosti z automobilu, a to prostřednictvím charakteristické preciznosti a sofistikovanosti. V roce 2020 uvedl Lexus na trh model UX 300e jako první sériově vyráběný BEV model značky. V roce 2022 následovalo uvedení modelu Lexus RZ, specializovaného modelu BEV. Ke konci srpna 2022 činí kumulativní prodeje elektrifikovaných vozidel Lexus přibližně 2,3 milionu kusů, neboť značka urychluje jejich vývoj a zavádění, aby přispěla k realizaci uhlíkově neutrální společnosti.

  • Lexus UX 300e

Kromě karoserie a jedinečného designu „UX“ městského kompaktního crossoveru je UX 300e vysoce ceněno zákazníky, kteří hledají výrazně tichý a kultivovaný zážitek z jízdy na BEV. Oznámená vylepšení modelu UX 300e vycházejí z neutuchající snahy o dokonalost v rámci filozofie „Always On“. Mezi vylepšení jedinečná pro pohonné ústrojí BEV patří nově vyvinutá sada akumulátorů s kapacitou zvýšenou z 54,4 kWh na 72,8 kWh, což má za následek dojezd 450 km*1 – o více než 40 % delší než u současného modelu. UX 300e rovněž zdědil další vylepšení dynamické preciznosti řady UX pro výkony vzbuzující důvěru, spolu s rozšířenou funkčností technologií aktivní bezpečnosti a evolucí pokročilých funkcí prostřednictvím nejnovějšího multimediálního systému.

UX 300e charakteristiky (EU)

Dojezd450 km
Spotřeba energie166.7 Wh/km
Maximální kapacita baterie72.8 kWh
Standard rychlonabíjeníCHAdeMO
Maximální výkon (kW[hp])150 [203]
Maximální točivý moment 300

Zdroj: Discoverlexus.com

Nepřehlédněte

Hledáte kvalitní LED žárovky, nebo pájecí stanice? Navštivte Svetsoucastek.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*