MINI v roce 2023 dosáhla úspěchu díky růstu prodeje a zrychlené adopci elektrických vozidel
AutoMoto

MINI v roce 2023 dosáhla úspěchu díky růstu prodeje a zrychlené adopci elektrických vozidel

V roce, který byl pro automobilový průmysl plný dynamických změn, se značka MINI vyjádřila růstem a nebývalým nárůstem v adopci bateriových elektrických vozidel. S odhodláním k inovacím a udržitelnosti nastavila prodejní výkony MINI v roce 2023 nový standard pro příspěvek značky k ekologičtější automobilové budoucnosti.

Plně elektrická vozidla nyní tvoří 15,3 % celkového prodeje MINI za celý rok 2023. Prodej elektrifikovaných vozidel (včetně plug-in hybridů) představuje 20,8 % celkového prodeje MINI. V posledním plném roce dostupnosti současné generace MINI došlo v roce 2023 k nárůstu prodejních čísel na celkem 295 474 vozidel, což představuje nárůst o 0,9 % ve srovnání s předchozím rokem. Tento růst ukazuje stálou přitažlivost a rezonanci s globálními zákazníky pro současnou MINI 3- a 5-dveřovou, MINI kabriolet, MINI Countryman a MINI Clubman, které byly obohaceny o speciální a limitované edice pro konec jejich životního cyklu. MINI John Cooper Works 1to6, limitovaná na 999 kusů, představuje poslední MINI John Cooper Works s manuální převodovkou. Svou premiéru mělo na 24hodinovce na Nürburgringu, kde získalo pódium. MINI Clubman Final Edition s 1969 vozidly ve vysoké specifikaci znamená konec éry pro Clubman.

Klíčovým aspektem úspěšného příběhu MINI v roce 2023 byl pozoruhodný nárůst v adopci bateriových elektrických vozidel. Celkem 45 261 zákazníků se rozhodlo přejít na plně elektrické modely, a to buď pro MINI Cooper SE 3-dveřové nebo pro nedávno uvedenou limitovanou sérii MINI Cooper SE kabriolet, první plně elektrický kabriolet. MINI zaznamenalo 3,5% nárůst v prodeji svých plně elektrických modelů, čímž potvrdilo své odhodlání k udržitelným řešením mobility.

„Rok 2023 byl pro MINI výjimečný,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka MINI. „Zrychlená adopce našich plně elektrických vozidel zdůrazňuje naše společné odhodlání formovat úspěšnou budoucnost. S blížícím se příchodem naší zcela nové rodiny MINI se těšíme na pokračování v nastavování nových standardů v zážitku z jízdy a současně posílíme naše úsilí o další snižování emisí CO2. Velmi slibné jsou nadšené reakce po světové premiéře naší nové a plně elektrické rodiny MINI na IAA Mobility, MINI Cooper a MINI Countryman.“

Nové modely MINI Cooper SE a MINI Cooper E, plně elektrický MINI Countryman SE ALL4 a MINI Countryman E jsou zcela nové modely vybavené špičkovou technologií, vzrušujícím digitálním zákaznickým zážitkem a výrazně zlepšeným dojezdem.

Nový model MINI Aceman, plně elektrický kompaktní pětimístný crossover, bude uveden na trh ve dvou specifikacích. MINI během roku 2024 uvede na trh varianty svých vozidel s spalovacími motory, čímž nabídne zákazníkům výběr z různých technologií pohonu.

Tento nový směr značky MINI ukazuje na silný závazek k inovaci a udržitelnosti, přičemž nadcházející rok 2024 slibuje ještě více vzrušujících novinek v nabídce této ikonické automobilové značky.

Mohlo by vás zajímat

Malíři pokojů Praha

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*