První sériově vyráběný Rimac Neverak
AutoMoto

Přichází první sériově vyráběný Rimac Nevera

Po pěti letech vývoje a testování, třech generacích technologií pohonu, 18 prototypech, 45 fyzických crash testech a více než 1,6 milionu hodin výzkumu a vývoje sjela z nové výrobní linky společnosti Rimac první plně sériová verze modelu Rimac Nevera. Nyní bude ruční výroba modelu Nevera pokračovat tempem až 50 kusů ročně, které budou dodávány zákazníkům po celém světě.

Tento první vůz, dokončený v nápadném perleťovém odstínu zelené Callisto s lakovanými koly Graphite Vertex a interiérem z pískové Alcantary, se minulý měsíc představil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v sérii jízd na plný plyn na slavném Hillclimbu. Tento vůz, známý jako #000 a opatřený číslovanou plaketou, zůstane v majetku Bugatti Rimac jako předváděcí a marketingový vůz.

První sériově vyráběný Rimac Nevera

První vozy určené k dodání zákazníkům se již montují, přičemž montáž každého vozu Nevera trvá 5 týdnů, zatímco mnoho jeho dílů a systémů se vyrábí měsíce dopředu ve fabrikách Rimac. Brzy budou dodávány po celém světě prostřednictvím globální sítě 25 oficiálních dealerů společnosti Rimac Automobili, která se rozprostírá ve Spojených státech, Evropě, na Středním východě a v Asii.

První rok výroby modelu Nevera je již vyprodán, protože nedočkaví zákazníci doufají, že si budou moci vyzkoušet první plně elektrický hyperautomobil na světě.

Model Nevera byl vyvinut zcela od nuly, většinu klíčových systémů vyvinula a vyrobila společnost Rimac. Aby bylo možné dosáhnout extrémně vysokých výkonových cílů, které si tým pro model Nevera stanovil, musely být všechny hlavní komponenty vyvinuty na zakázku. Zcela nová generace bateriového systému, měnič, převodovka, motor, řídicí systémy, informační a zábavní systém a mnohé další byly vyvinuty speciálně pro model Nevera. V průběhu vývoje bylo hnací ústrojí třikrát přepracováno, což byl proces trvající více než dva roky, přičemž každá iterace posunula hranice výkonu dále než dříve.

Bezkonkurenční pozornost věnovaná detailům a oddanost dokonalosti již zajistily modelu Nevera titul nejrychleji akcelerujícího sériového vozu na světě, spolu s oceněním Nejlepší hyperauto podle Robb Reportu, Hyperauto roku podle GQ a Nejlepší elektrické výkonné auto podle Top Gearu.

Kromě bezkonkurenčního výkonu je tento první sériový vůz ukázkou rozmanitých možností úprav, které jsou zákazníkům modelu Nevera k dispozici. K dispozici je 36 různých předdefinovaných barev laku a možnost volby na míru, výběr interně navržených livrejí, tři úrovně exponovaných karbonových vláken – včetně zcela holé karbonové karoserie – a obrovský výběr barevných kůží, Alcantary, kontrastních akcentů a kovových povrchových úprav interiéru. Příslibem je, že každý ze 150 dokončených kusů bude zcela jedinečný.

Rimac Nevera odemyká novou generaci automobilového výkonu. Jeho výkon 1 914 koní produkují čtyři elektromotory, které hyperautomobil pohánějí z 0 na 100 km/h za pouhých 1,85 sekundy a na 100 km/h za 4,3 sekundy. Pyšní se jménem na počest své vlasti, a Nevera je nečekaná středomořská letní bouře u chorvatského pobřeží. Jako taková se Nevera dokáže v mžiku proměnit z pohodlného adepta na grand tourer ve špičkový výkonný stroj.

Mohlo by vás zajímat

Cookie lišta – nepodceňte nové regulace

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*