Chat GPT
Tech

OpenAI zavádí „inkognito režim“ pro ChatGPT

OpenAI představuje inkognito režim pro svůj úspěšný chatbot ChatGPT, který neukládá historii konverzací uživatelů ani je nepoužívá ke zlepšení své umělé inteligence, oznámila společnost. Současně startup založený v San Franciscu plánuje předplatné „ChatGPT Business“ s dalšími možnostmi kontroly dat.

Tento krok přichází v době rostoucího zájmu o způsob, jakým ChatGPT a jemu podobné chatboty zpracovávají obrovské množství uživatelských dat, která se běžně používají k vylepšování AI. Itálie minulý měsíc zakázala ChatGPT kvůli možným porušením soukromí. OpenAI může službu obnovit, pokud splní požadavky, jako je poskytnutí nástrojů pro spotřebitele, které umožní nesouhlasit se zpracováním jejich dat. Francie a Španělsko také začaly službu prověřovat.

Mira Murati, hlavní technologická ředitelka OpenAI, uvedla, že společnost je v souladu s evropskými zákony o ochraně soukromí a pracuje na ujištění regulátorů. Nové funkce nevznikly v důsledku italského zákazu ChatGPT, ale z několikaměsíčního úsilí postavit uživatele „do pozice řidiče“ ohledně sběru dat.

Mezi nové funkce patří možnost v nastavení vypnout „Historii chatu a trénink“ a exportovat svá data. Nicholas Turley, produktový manažer OpenAI, který přirovnal tuto funkci k inkognito režimu internetového prohlížeče, řekl, že společnost si stále bude ponechávat konverzace po dobu 30 dnů, aby sledovala zneužití, než je trvale smaže.

Navíc, předplatné pro firmy, které bude k dispozici v nadcházejících měsících, nebude výchozí nastavení využívat konverzace pro trénink AI modelů. Společnost Microsoft, která investovala do OpenAI, již nabízí ChatGPT pro podniky. Murati uvedla, že tato služba bude zajímavá pro stávající zákazníky poskytovatele cloudových služeb.

Nepřehledněte

CBD levně – Hledáte levné CBD? Navštivte Miraclecbd.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*