Lipofilling obličeje
Domácí Novinky

Lipofilling obličeje

Lipofilling obličeje je postup, při kterém se místo použití chemické výplně nebo implantátu, vyplní oblasti v obličeji tělesným tukem pacienta. Tuk k přenosu může být extrahován z kterékoliv části těla liposukcí a poté aplikován tam, kde je potřeba. Tuto kosmetickou proceduru lze použít k omlazení tváří či zvětšení rtů nebo k nápravě problémů, jako jsou kruhy pod očima nebo jizvy. My se dnes budeme věnovat omlazení zákrokem zvaným lipofilling.

Estetická chirurgie téměř bez skalpelu

Lipofilling obličeje je technika estetické chirurgie, při které přenášíme tuk z určitých částí těla do oblasti obličeje, kterou chceme vytvarovat nebo zvýraznit.

Za tímto účelem provádíme předběžnou studii tělesného tuku, která nám umožňuje posoudit dárcovské oblasti (obvykle oblast stehen, boků, nebo hýždí). Při zákroku tento tuk extrahujeme, zpracujeme a znovu vkládáme v malém množstvích, abychom kompenzovali ztrátu v obličeji, ke které obvykle dochází v průběhu let, čímž dosahujeme dlouhodobých a velmi přirozených výsledků.

Lipofilling obličeje zlepšuje kvalitu pokožky, díky kmenovým buňkám obsaženým ve zpracovaném tuku, který tak obnovuje objem, vyhlazuje vrásky a tím navrací mladiství vzhled.

Lipofilling obličeje může zlepšit vzhled různými způsoby v závislosti na oblasti, kam je tuk přemístěn. Můžeme jej použít například k boji proti ochabování, korekci vpadlých lícních kostí, zakrytí váčků a tmavých kruhů pod očima, vyhlazení některých vrásek, zlepšení kontur atd.

Lipofilling lze kombinovat s dalšími zákroky. Nejčastěji jej provádíme v kombinaci se zákrokem operace víček, zvětšením rtů a dalšími pro omlazení pleti. 

Jak dlouho zákrok trvá?

0,5 až 1 hodina v závislosti na rozsahu zákroku. Pokud jsou současně plánovány další zákroky, celková doba operace se prodlužuje.

Lipofilling obličeje

Po zákroku

Na řezu, ze kterého byl odebrán tuk, budete mít pásky. Lipofilling je ambulantní nebo jednodenní zákrok. Po 48 hodinách se můžete opatrně sprchovat.

Rekonvalescence

Průměrně jsou potřeba 1 až 2 týdny pracovní neschopnosti. Po dobu 6 týdnů není dovoleno zvedat těžké břemena ani vykonávat namáhavou činnost. Omezte co nejvíce ohýbání a shýbání a v noci spěte na dalších polštářích, abyste snížili otok. S většinou cvičení lze znovu začít po 4 týdnech. Konečné výsledky se projeví až za 6 až 8 týdnů. Pokud jsou plánovány další lipofillingové procedury, budou naplánovány na 3 až 6 měsíců poté.

Komplikace

Bohužel se po každém zákroku mohou vyskytnout komplikace a je třeba s tím počítat. Abychom jsme vaše riziko co nejvíce snížili, zákrok zahrnuje zdravotní a procedurální rady, které vám poskytneme před operací, péči a opatření, které přijměte během operace, a rady, které vám poskytneme po operaci. Mezi komplikace, které mohou nastat, patří pomalé hojení, infekce, krvácení, špatné jizvy, asymetrie, bolest, necitlivost nebo citlivost kůže, nepravidelnosti kontur, ztráta většího množství tuku, než se očekávalo, tukové cysty, tuková nekróza, tuková embolie, změny při změně tělesné hmotnosti.

Úspěšná operace

Většina pacientů, kteří podstoupí operaci lipofillingu obličeje, je se svými výsledky velmi spokojena a má vynikající vliv na omlazení obličeje. Úspěch závisí na přípravě na operaci, výběru správného postupu, samotné operaci a dobré rekonvalescenci. Všechny kroky na této cestě jsou klíčové.

Stejně tak důležitý je výběr kliniky. Podívejte se na V-CLINIC, estetická chirurgie Brno. Desítky pozitivních hodnocení a chirurgové s léty praxe a zkušeností.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*