Jak vypadalo mládě tyranosaura?
Zajímavosti

Jak vypadalo mládě tyranosaura? Bylo velké asi jako border kolie.

Tyranosaurus patří bezpochyby mezi nejznámější a nejděsivější dinosaury. Není se čemu divit, na výšku měl více než 12 metrů a váhu kolem osmi tun, to už budí respekt. O setkání tváří v tvář s tímto masožravým monstrem, jehož tesáky měly až 33 cm by mohl stát snad jen blázen, nebo Ross Geller.

O to více by vás pak mohlo překvapit, že podle nejnovějších poznatků vědců bylo mládě po narození velikostí srovnatelné například s border kolií. Přemýšleli jste snad někdy o tom, jestli by bylo možné vzít mládě tyranosaura na vodítku do parku? Teoreticky ano!

Tým paleontologů z z Edinburské univerzity přišel s tímto tvrzením na základě zkoumání zkamenělých pozůstatků malých čelistních kostí a drápů nalezených v USA a Kanadě. Nalezené fosílie ukazují, že vejce těchto tvorů měla kolem 40 cm a po vylíhnutí dosahovalo mládě výšky 90 centimetrů.

Dá se tak říci, že během svého života vyrostla z roztomilé border kolie třípatrová budova.

Aktualizováno.cz

Tyranosauři žili před 68 až 66 miliony let v oblasti, která je dnes severní Amerikou a předpokládá se, že byli vyhlazeni, když do země narazil obrovský asteroid. To, jestli by bylo možné mládě tyranosaura ochočit a naučit ho psím kusům jako jedince na GIFu níže se už tak nikdy nedozvíme.

🙏 Podpořte nás, dejte nám like 🙏

Pokud vás naše články zaujaly, podpořte nás sledováním našeho Facebook profilu facebook.com/aktualizovano/ nebo sdílením článku se svými přáteli. Děkujeme.

Nepřehlédněte

Hledáte kvalitní LED žárovky, nebo pájecí stanice? Navštivte Svetsoucastek.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*