Bitcoin
Finance Krytoměny

Binance investuje 1 miliardu dolarů do iniciativy na obnovu krypto trhu

Kryptoměnová burza Binance ve čtvrtek uvedla, že věnuje 1 miliardu dolarů na založení iniciativy pro obnovu průmyslu (IRI), která bude investovat do společností ze sektoru digitálních aktiv.

Tento krok přichází v době, kdy se trh s kryptoměnami potácí v důsledku krachu společnosti FTX, která ve Spojených státech žádá o ochranu před bankrotem.

Rozpad jedné z největších krypto burz na světě také rozdmýchal obavy kolem další schopnosti odvětví přilákat investice od gigantů rizikového a soukromého kapitálu. Společnost Binance uvedla, že v blízké budoucnosti hodlá v závislosti na potřebě zvýšit objem svých závazků na 2 miliardy dolarů.

„Předpokládáme, že tato iniciativa bude trvat přibližně šest měsíců a bude flexibilní, pokud jde o strukturu investice – tokeny, fiat, vlastní kapitál, konvertibilní nástroje, dluh, úvěrové linky atd.“, dodala krypto burza v prohlášení.

Zhao při svém vystoupení na konferenci v Abú Dhabí minulý týden uvedl, že o fond na obnovu, který jeho společnost plánuje spustit na pomoc kryptoměnovým projektům čelícím nedostatku likvidity, byl po krachu konkurenční FTX značný zájem ze strany hráčů v oboru.

Řekl, že takový fond by pomohl „snížit další kaskádovité negativní dopady FTX“, aniž by uvedl přesnou částku pro fond. Několik krypto firem se připravovalo na následky pádu FTX, přičemž mnohé z nich počítaly svou expozici v milionech vůči obklíčené burze.

Zdroj: Reuters.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*