B-21 Raider
Tech

B-21 Raider, nejpokročilejší „neviditelný“ bombardér šesté generace a budoucnost U.S. Air Force byl představen veřejnosti

Společnost Northrop Grumman v pátek během dramatického ceremoniálu představila své nejnovější letadlo B-21 „Raider“, první z nové flotily stealth jaderných bombardérů dlouhého doletu, které budou tvořit společně s B-52 páteř U.S. Air Force.

B-21 je přelomový krok pro americké letectvo

Letectvo Spojených států poprvé po více než 30 letech představuje nový bombardér typu stealth, který díky své technologické vyspělosti daleko předhání schopnosti „konkurence“. Například Rusko nenabízelo odpověď ani pro starší B-2 a s velkou pravděpodobností mu v kategorii neviditelných bombardérů nebude konkurovat ani dlouho odkládaný program strategického bombardéru Tupolev PAK-DA, nad jehož dokončením je stále více otazníků. Konkurenci by mohla teoreticky nabídnout Čína se svým H-20, o které nemáme doposavad žádné bližší informace. Díky technologické vyspělosti Číny by se však mohl stát jediným relevantním vyzývatelem právě pro B-21.

Kolik bude stát B-21 Raider?

Každý z letounů B-21 by měl stát přibližně 550 milionů (odhad z roku 2010), což je přibližně 750 milionů dolarů při dnešních cenách upravených o inflaci. Letectvo plánovalo nakoupit nejméně 100 těchto letounů a začít jimi nahrazovat bombardéry B-1 a B-2.

Celý záznam z představení B-21 si můžete pustit níže

Nepřehlédněte

Hledáte zajímavý dárek pro partnerku, manželku, nebo maminku? Pořiďte jim originální náramek z minerálů podle jejich znamení horoskopu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*