xbox 360
Novinky Zahraniční

Microsoft příští rok uzavře online obchod konzole Xbox 360

Microsoft ve čtvrtek ohlásil, že zastaví příští rok provoz online obchodu a tržiště pro herní konzole Xbox 360 a zaměří se pouze na své nejnovější konzole a předplatnou službu Game Pass. Obchod Xbox 360 Store a tržiště Xbox 360 Marketplace budou uzavřeny 29. července 2024 a hráči, kteří stále používají tuto starší konzoli, nebudou moci nakupovat a stahovat nové hry, jak uvedl příspěvek na webových stránkách Xboxu. Microsoft však uživatelům umožní i nadále hrát hry, které si již zakoupili pro konzoli Xbox 360, a také starší tituly, které jsou kompatibilní s touto konzolí.

„Od doby, kdy byla Xbox 360 uvedena na trh v roce 2005, se mnoho změnilo. Technologie pokročily, očekávání hráčů se posunula a my se soustředíme na to, aby Xbox Series X|S byla nejlepším místem pro hraní nyní i v budoucnosti,“ uvedla společnost Xbox. Microsoft zastavil výrobu konzole Xbox 360 v roce 2016 a o rok později spustil předplatnou herní službu Xbox Game Pass, která je dostupná na konzolích a platformách Windows. V rámci této poslední změny bude také odstraněna aplikace Filmy a TV na starší konzoli Xbox 360.

Xbox 360 je považována za jednu z nejlépe prodávaných herních konzolí všech dob, a to zejména vedle konkurenčního systému PlayStation 3 od společnosti Sony. Microsoft prodal přibližně 84 milionů kusů konzole Xbox 360 do roku 2014, když přestal zveřejňovat prodejní údaje kvůli uvedení nástupce, konzole Xbox One. Tímto krokem Microsoft reflektuje neustále se měnící dynamiku herního průmyslu a věnuje svou pozornost novým možnostem a zážitkům, které může nabídnout moderním hráčům.

Mohlo by vás zajímat

Staňte se mistry při práci s myslí a vyzkoušejte NLP kurz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*