Honza Tománek má nového generálního sponzova - GEEN
Novinky Sport

Dvojnásobný mistr světa v Ironmanu Honza Tománek má nového generálního partnera – GEEN

Jeden z nejúspěšnějších tuzemských parasportovců, triatlonista Honza Tománek, získal nového generálního partnera. Tím se od letošního února stala energetická skupina GEEN. Cílem nového partnerství je vytvořit takové podmínky, aby se Honza Tománek i další roky udržel na stupních vítězů všech světových vrcholových soutěží.

  • Jan Tománek sponzor
  • Honza Tománek má nového generálního sponzova - GEEN

„Jsem nesmírně hrdý, že se společnost GEEN rozhodla stát mým generálním partnerem. Věřím, že společně nás čeká vítězná budoucnost,“ okomentoval Honza Tománek nové partnerství. „Celá spolupráce byla na počátku tak trochu dílem štěstí a náhody, v médiích jsem postřehl téma kauzy Aleše Mokrého a shodou okolností jeden z mých přátel Aleše a jeho společnost GEEN pracovně znal a když mi popsal jak Aleš funguje, jak motivuje svůj tým a lidi ve firmě, tak jsem se rozhodl ho oslovit.  Potkáte jen málo lidí, kteří mají obdobný přístup k motivaci zdravotně postižených. jako používám já sám na sebe.“ popsal Tománek netradiční start vzájemné spolupráce. 

„Když se nám Honza ozval, tak jsme se společně potkali a dvě hodiny jsme si vyprávěli nejen o svých životních zkušenostech, ale také o tom, jak vnímáme roli společnosti vůči tělesně postiženým. Co vlastně takovým lidem společnost nabízí a co by jim měla nabízet. Byl to pro mne velmi obohacující zážitek na jehož konci jsme se domluvili, že společnost GEEN se stane generálním partnerem tohoto neuvěřitelného sportovce, “ říká Aleš Mokrý, CEO GEEN.

KDO JE HONZA TOMÁNEK 

Vrcholový sportovec a dvojnásobný Mistr Světa v 70.3 Ironmanu. V patnácti letech se Honza stal účastníkem dopravní nehody, kdy ho srazil nepozorný řidič automobilu. S těžkou situací a získaným handicapem se vyrovnal po svém, a dnes patří k nejúspěšnějším multi-sportovním talentům vrcholového parasportu. Honza svými sportovními výkony inspiruje své okolí, což je mnohdy daleko cennější než vítězství nad soupeři.

Jan Tománek

V minulosti mnohokrát zvítězil v handcyclingových závodech evropských soutěží, je několikanásobným Mistrem ČR v časovce jednotlivců i silničním závodě a vítězem Českého poháru. Od 2011 byl členem reprezentačního výběru ČR. V současné době je prezentován především jako triatlonista a specialista na dálkové běhy na lyžích.

V sérii závodů 70.3 Ironman (1.9 km plavání – 90 km cyklistika – 21.1 km běh) pravidelně vítězí v kategorii Physically Challenged, tedy v kategorii pro handicapované sportovce. V porovnání s nehandicapovanými závodníky se většinou umisťuje v první třetině absolutního pořadí. Je také reprezentantem České republiky v paratriatlonu a několikanásobným medailistou světového poháru ITU.

Honza je historicky prvním Čechem, který na sledgi reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru v běžeckém lyžování handicapovaných. Později se začal specializovat na vytrvalostní běžkařské závody. Je také prvním Čechem, který dokázal na sledgi dokončit ČEZ Jizerskou 50 a Vasaloppet 90, nejdelší a nejnáročnější běžkařský závod na světě.

Mimo svoji sportovní činnost Honza přednáší jako externí lektor problematiku vrcholového sportu handicapovaných a souvisejících témat na několika vysokých školách. Působí jako motivační řečník a lektor motivačních workshopů. V zájmu popularizace a zlepšení všeobecné informovanosti se účastní různých besed pro širokou veřejnost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*