Urban story a legendy
Urban legend Zábava

Urban legend, aneb historky od známého známé

Možná jste o termínu urban legend neboli městská legenda nikdy neslyšeli. Můžete si být ale skoro jistí, že už vám takovou historku někdo vyprávěl. Příběh se stal známému kamaráda vypravěče a byl skoro neuvěřitelný, napínavý, vtipný nebo hororový. Každopádně byl šokující a před něčím možná varoval. Otázkou zůstává, jestli se tyto příhody opravdu někomu staly? A to je na urban legends to zajímavé, každý si můžeme udělat obrázek jaký sami chceme.

Typů těchto historek je celá řada, známé jsou po celém světě. Narazit tedy můžeme na Halloween urban legends, Japanese urban legends, alaska urban legends a nebo třeba sexy urban legends.

Asi vůbec nejznámější tuzemskou městská legenda kolující u nás, je ta o černé sanitce. Mladší ročníky příběh možná znát nebudou protože byl populární především v 80. letech minulého století. Černá sanitka jezdila nočními ulicemi měst a unášela děti a mladistvé. Orgány unesených dětí byly následně rozprodány a sloužily k transplantacím. Jak se příběh vyprávěl, postupem času vznikla spousta upravených verzí. Jedna třeba vyprávěla o černé sanitce, která unáší děti, co chodí pozdě z družiny nebo hřiště. Dokonce jezdila bez řidiče. 

Následujících 5 vybraných příběhů se přihodilo známému mého známého a kamarádovi mého kamaráda…

Pokračovat na děsivou příhodu o mrtvém psovi

Nepřehlédněte

Hledáte kvalitní LED žárovky, nebo pájecí stanice? Navštivte Svetsoucastek.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*