damska-podzimni-bunda
Produkty Více+

Dámská podzimní bunda jako skvělý doplněk ženského šatníku

Po horkých letních dnech se pomalu ale jistě objevují chladnější rána a ještě chladnější večery. Podzim se pomalinku blíží a s tím si mnoho žen klade i otázku, jak oživit svůj šatník na podzim. Ovšem je třeba se také poohlédnout nejen po klasickém, ale velmi moderním kardiganu, který tělo v chladnějším období zahřeje nebo po vhodné a moderní dámské podzimní bundě. Podzim je také dost deštivý a tak dámská podzimní bunda musí být i z nepromokavého materiálu. Jak si vybrat z tolika možností, co vhodný střih a materiál? Na všechny tyto otázky zde ženy najdou odpověď.

Jak správně vybrat podzimní bundu

Počasí se často mění, takže věc musí být teplá, ale lehká, schopná chránit před nárazy větru a deštivého počasí. Pro mnohé je důležité kombinovat bundu s jiným oblečením, ale nechtějí kupovat ponuré barvy, chtějí prodloužit letní náladu. Správně vybraná dámská podzimní bunda bude schopna uspokojit všechny požadavky každé ženy.

Na co tedy dát při výběru pozor? Asi nejdůležitější aspekt je materiál. Na trhu jsou různé druhy materiálů pro různé teplotní podmínky, mají různé struktury a vlastnosti.

  • Pláštěnka – má vysokou odolnost proti větru, odolnost proti vlhkosti, široký výběr barev. Dobré na začátku podzimu. Bundy z tohoto materiálu jsou lehké, bez zateplené podšívky. 
  • Kožená bunda – zajistí sucho, teplo a pohodlí ve větrném počasí. Kůže odolává dešti a navenek vždy vypadá velkolepě. Kožené bundy jsou dražší než pláštěnky, ale vydrží mnohem déle.
  • Fleece – syntetický, vhodný na teplý podzim, materiál je nenáročný, nedeformuje se po vyprání. Dostatečně teplá látka, která na konci podzimu moc neochrání před velkým mrazem.

Klíčovou roli hraje podšívka bundy a izolace. Je důležité, aby podšívka bundy byla vyrobena z přírodní tkaniny – vlny, hedvábí, viskózy. Díky dobré cirkulaci vzduchu dokonale tělo zahřeje. Hedvábí a viskóza jsou pro tělo příjemné, hypoalergenní. V teplejší verzi by měla být upřednostňována vlna. Takže výběr materiálu je již všem jasný. Dámská podzimní bunda nabízí stejně jako její sestra dámská zimní bunda široký výběr barevných kombinací stejně jako výběr vhodného materiálu.

Správný střih

I střih je důležitým aspektem pro výběr vhodné podzimní bundy.  Pokud totiž chce žena zdůraznit například skrýt nedostatky, je třeba vybrat správný model. Zde je několik tipů, jak vybrat ten správný střih. Pro lidi s nižším vzrůstem je lepší vyhýbat se podlouhlým bundám, protože dlouhá dámská podzimní bunda ženu jednoduše opticky ještě zmenší. Doporučená délka bundy je těsně nad polovinou stehna. Ženy s vyšším vzrůstem mají v tomto směru více možností a je v podstatě jedno, jaký střih zvolí.

Podzimní kabát

Mnoho žen ale také volí i variantu, kdy si zakoupí podzimní kabát. Je více elegantní a vhodný i do společnosti. Také podzimní kabáty jsou různého střihu, z různých materiálů a barev. Dámská podzimní bunda je ale zase vhodná na procházku přírodou, pro ženy sportovního typu nebo pro ty, co i v podzimních dnech rády jezdí na kole. K tomu se nejlépe hodí klasická větrovka. Je třeba mít ale na mysli, že taková větrovka sice patří do skupiny podzimních bund, ale před prvním mrazíkem neochrání.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*