road tripy, které musíte zažít
Cestování

3 road-tripy, které musíte zažít

Někdy bývá i cesta cílem. Nespěchat, užít si nádherné výhledy a dobrodružnou cestu. Route 66 je klasika, ale znáte i ty další? 

1) Pamir highway

Pamirsky Trakt je silnice, jejíž výstavbu dokončil Sovětský svaz ve 30. letech. 20. století. Vede z dnešního kyrgyzského Oše přes Murghab, Chorog do Dušanbe. Některé zdroje uvádí, že pokračuje až do Afghánistánu. Cesta po Pamir highway je úžasným zážitkem. Silnice prochází více než 4 000 metrů vysokými průsmyky, uzemím kočovných pastevců a krajinou nikoho. M41 je druhou nejdelší silnicí na světe hned po Karakoram highway, měří 1250 km (do Dušanbe).

pamir highway
Pamir highway

2) Yungas

Yungas patří k těm nejnebezpečnějším silnicích na světě. Prudké srázy, hluboká údolí a klikatící se silnice zaříznutá do skály. Řidiče nebo cyklisty, kteří musí zvládnout více než 200 zatáček, ohrožují sesuvy půdy, kamení nebo propady krajnic. Co však z Yungas dělá tu nejnebezpečnější silnici, je provoz. Pokud se proti sobě setkají dvě vozidla, jde častokrát o život.

Yungas

3) Highway 1

Pacific Coast Highway (nebo-li Highway One, případně CA-1) je trans-kalifornská dálnice, na které objevíte skvělá místa pro surfování, plážová města i moderní metropole. Silnice vede ze San Francisca, přes Golden Gate Bridge, podél Pacifiku do Los Angeles a končí v Orange County. Trasa měří 614 mil, tedy skoro 1000 kilometrů. Nepatří sice k nejdelším, ale řidiče a cyklisty pobřeží Tichého oceánu naprosto uchvátí. 

Chcete při cestách vyzkoušet něco nového a neotřelého? Zjistěte, jak funguje couchsurfing.

Highway 1

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*