5 mrazivých míst pro milovníky zimních aktivit
Cestování Destinace

5 mrazivých míst pro milovníky zimních aktivit

Sněžným skútrem po Špicberkách

Na Svalbardu je všechno nejsevernější. Nejsevernější letiště s pravidelným provozem, nejsevernější trvale obydlená osada nebo také nejsevernější hlava Lenina. Díky poloze na arktickém severu je místo specifické tím, že zde část roku slunce vůbec nezapadá a část roku vůbec nevychází. 

Těžko hledat lepší místo zimní aktivity než Špicberky. Jediným možným způsobem dopravy na ostrově v zimě jsou sněžné skútry. Dostanete se s nimi do dalších osad na Svalbardu – ruské osady Barentsburg, kde se stále těží uhlí nebo do Pyramiden – sovětského města duchů. 

Mimo to je možné vyrazit do ledové jeskyně nebo na běžky. Ale pozor na nebezpečné lední medvědy. Je zakázané opustit vyznačenou hranici města beze zbraně.

 • Na Svalbardu je všechno nejsevernější.
 • Svalbard se svojí unikátní armosférou
 • Na Špicberkách na vás bude dýchat opravdu ledová atmosféra

Polární záře na Islandu

Světelná show se odehrává ve výšce 100 km. Barva polární záře se mění podle místa a také v průběhu času. Jedním z nejdostupnějších míst v Evropě, kde pozorovat polární záři je Island.

Polární záře probíhá sice po celý rok, ale důležitou podmínkou pro její pozorování je tma. A ta je na Islandu hlavně v zimě. Nejvhodnější doba pozorovat záři je od září do dubna. 

 • Ledovcové jezero Jökulsárlón patří k nejhezčím místům na Islandu
 • Island je ideální místo pro sledování polární záře
 • Mimo jiné nabízí nespočet krásných vodopádů
 • Kromě ovcí můžete potkat často i Islandské koně

Jízda na psím spřežení ve Švédsku

Jednou z velice oblíbených aktivit při návštěvě švédského Laponska je pojížďka na psím spřežení. Říká se jí také mushing. Na některých farmách je možné vlastnoručně si vyzkoušet vedení psího týmu. Kdo si netroufá spřežení řídit sám, může se pohodlně usadit, zabalit do teplé deky a pozorovat ubíhající zasněženou krajinu.

 • Jednou z velice oblíbených aktivit při návštěvě švédského Laponska je pojížďka na psím spřežení.
 • Kdo si netroufá spřežení řídit sám, může se pohodlně usadit, zabalit do teplé deky a pozorovat ubíhající zasněženou krajinu

Ledový bar v Tromso

Ledový bar na dálném norském severu není jen “nalejvárna”, ale také arktické kulturní dobrodružství. Při vstupu dostane každý návštěvník “arktický shot” a poté budete mít možnost obdivovat úžasné ledové sochy a další umělecká díla. Buďte však připraveni, uvnitř iglú se neustále udržuje teplota -5 °C. 

 • Ledový bar na dálném norském severu není jen “nalejvárna”
 • Je to take také arktické kulturní dobrodružství

Křišťálově průzračný Bajkal

Pro všechny výletníky po Transsibiřské magistrále je Bajkal téměř povinnou zastávkou. A v zimě má neopakovatelnou atmosféru. Pěší tůry po ledu, který bude při troše štěstí křišťálově průzračný, rybaření na ledu v dírkách nebo ochutnávky omula z Bajkalu. V zimě se na hladině tvoří místy až 1,5 metru tlustá vrstva ledu a pokud nezapadá sněhem, je skrze ni úžasný pohled na dno.

 • Pro všechny výletníky po Transsibiřské magistrále je Bajkal téměř povinnou zastávkou.
 • V zimě má neopakovatelnou atmosféru

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*