SAP integruje chatGPT
Investice Novinky Tech Zahraniční

SAP integruje ChatGPT do produktů, čtvrtletní tržby překonávají odhady

Německý výrobce podnikového softwaru SAP v pátek oznámil čtvrtletní tržby překračující očekávání analytiků, podpořené růstem v oblasti cloudového podnikání. Nicméně společnost snížila celoroční výhled kvůli odprodeji své jednotky Qualtrics.

V lednu SAP oznámil plány na propuštění 3 000 zaměstnanců v rámci snižování nákladů, ale nyní neočekává žádnou další restrukturalizaci v průběhu roku. Společnost plánuje využívat umělou inteligenci, jako je generativní AI, ve svých produktech. Přestože se hospodářské podmínky zhoršují, SAP dokázal zvýšit své tržby o 10 % na 7,44 miliardy eur (8,2 miliardy dolarů) v prvním čtvrtletí, čímž překonal konsenzus společnosti.

SAP uvedl, že spolupracuje s chatbotem ChatGPT od společnosti OpenAI, která je podpořena Microsoftem a poskytuje lidským podobné odpovědi na otázky. „Studovali jsme ChatGPT již delší dobu… vytvořili jsme přes 50 případů použití AI a integrovali je do naší technologie,“ řekl CEO Christian Klein v rozhovoru. Tyto případy použití budou zákazníkům k dispozici příští měsíc po každoroční konferenci Sapphire.

SAP má také interní výbor se zákazníky, výzkumníky a analytiky, který kontroluje případné zkreslení v AI scénářích a chrání před potenciálním zneužitím technologie, dodal Klein.

Tržby z lukrativního cloudového podnikání SAP vzrostly o 24 % meziročně, což je v souladu s konsenzem. SAP již ve své současné výsledkové zprávě zohlednil zisky dceřiné společnosti Qualtrics, kterou minulý měsíc prodal.

Pro letošní rok SAP očekává provozní zisk dle nemezinárodního standardu IFRS v rozmezí 8,6-8,9 miliardy eur, o 200 milionů eur méně než dříve. Prognóza tržeb z cloudu se snižuje o 1,3 miliardy eur na 14 až 14,4

Nepřehlédněte

Realitní kancelář Brno – Remax Delux. Najděte toho správného partnera pro nákup a prodej realit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*