Microsoft Chile
Finance Investice

Microsoft investuje v Chile přeš 10 miliard ročně

Společnost Microsoft oznámila na konci roku 2020 své investiční plány, které by v následujících pěti letech měly být realizovány v Chile. Konkrétně by se mělo jednat o instalaci datových center a implementaci plánu digitální reaktivace. Během příštích čtyř let by tak mělo na území Chile vzniknout díky Microsoftu až 51 000 pracovních míst. Investice by pak měli být za posledních osmadvacet let, tedy od svého příchodu do země rekordní a to až 10 miliard ročně.

Microsoft bude investovat v Chile do datových center
Microsoft bude investovat v Chile do datových center

Technologický gigant bude v Chile implementovat program Transforma Chile #ReactivaciónDigital (Transform Chile #Digital Reactivation), jehož cílem je urychlit růst země a transformaci podnikání. Program bude zahrnovat instalaci datových center, plán školení pro více než 180 000 chilských obyvatel a vytvoření rady místních lídrů, která vytvoří inkluzivní příležitosti pro úspěch v digitální ekonomice.

Prezident Microsoftu Brad Smith uvedl, že datová centra zajistí větší rychlost pro práci na počítači, poskytnou novou a bezpečnou platformu pro všechny odvětví ekonomiky a podpoří ambiciózní digitální agendu prezidenta Piñery a Chile. „Nestavíme datová centra pouze pro rozvoj našeho vlastního podnikání, ale chceme poskytnout investici do chilské infrastruktury, která bude sloužit všem, kteří zde žijí, a klientům, kteří zde působí,“ dodal Brad Smith.

„Jsme si jisti, že tento plán významně přispěje k rozvoji země a jejímu hospodářskému oživení, a to velmi inkluzivním způsobem, a vytvoří příležitost pro všechny Chilany,“ doplnil Sergio Rademacher, generální manažer pobočky Microsoft Chile.

Chilská datová centra budou součástí globální cloudové infrastruktury společnosti Microsoft a nabídnou konkurenční výhodu místním společnostem ve všech klíčových chilských průmyslových odvětvích, jako je energetika, zemědělství, finance, zdravotnictví, cestování a výroba, v podobě rychlejšího přístupu ke cloudovým službám a kapacity pro ukládání dat. Z toho by mohla těžit i česká energetická skupina SOLEK, která se na tamním trhu řadí se svým portfoliem 12 solárních parků mezi největší investory v segmentu PMGD, tedy distribuovaných zdrojů energie, jejichž územní diverzifikací si Chile zajišťuje svou energetickou bezpečnost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*